Grabowo. Misja kieszonkowe

 Udział uczniów klasy I ze Szkoły Podstawowej im. M. Kajki w Grabowie w ogólnopolskim konkursie „Misja Kieszonkowe 2024” był wspaniałą okazją do poznania podstaw w zakresie finansów, poznanie bezpiecznego obchodzenia się z produktami bankowymi i mądrego gospodarowania kieszonkowymi.

Na zaproszenie wychowawcy, Ewy Wronowskiej do klasy przybyła pani Beatka Markowska – doradca klienta biznesowego z Banku BNP Paribas w Gołdapi. Celem spotkania z ekspertem było poznanie specyfiki jego pracy, poznanie historii pieniądza, sposobów bezpiecznego oszczędzania pieniędzy oraz przeprowadzenie wywiadu z nim. Po powitaniu, ekspert wykorzystując prezentacje multimedialne zapoznał dzieci z historią pieniądza, pokazał, jak wyglądały polskie pieniądze oraz zapoznał z obecnymi banknotami i monetami.

Największe zainteresowanie wzbudziły przyniesione urządzenia do liczenia banknotów i bilonu.  Ekspert w bardzo interesujący sposób prezentował liczenie pieniędzy, a dzieci sprawdzały, czy liczarki, aby nie oszukują. Pani Beata zapoznała również zebranych, jak mądrze gospodarować kieszonkowymi oraz najważniejsze powody, dla których ludzie chcą oszczędzać pieniądze. Na zakończenie spotkania uczniowie zadawali przygotowane wcześniej pytania gościowi. Ekspert dwoił się i troił, aby udzielić wyczerpujących odpowiedzi na tak trudne pytania. Jednak poradził sobie fantastycznie, ponieważ dzieci stwierdziły, że wszystkiego dowiedziały się, co ich interesowało.

Na zakończenie, pani Beata podarowała wszystkim dzieciom pamiątki spotkania i zachęciła wszystkich do poszerzania wiedzy podczas gry edukacyjnej z podarowanym prezentem – Samodzielniak Finansowy. Gra bardzo spodobała się dzieciom, ponieważ często sięgają po nią w przerwach lekcyjnych i bawiąc się pogłębiają swoją wiedzę ekonomiczną.

Udział w konkursie MISJA KIESZONKOWE pozwolił dzieciom przeżyć nową „przygodę z pieniądzem”, stał się nową formą zdobywania i poszerzania wiedzy ekonomicznej, którą  mogą wykorzystać w życiu codziennym.

Ewa Wronowska


Aktualności

Powiązane artykuły