Dobra strona rozrywki dla małolatów

W Galwieciach realizowane jest zadanie „Świetlica – dobre miejsce” (dofinansowane przez Gminę Gołdap z Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych oraz Przeciwdziałania Narkomanii dla Gminy Gołdap na lata 2023-2026), a w nim są elementy Szkoły dla Rodziców i Wychowawców (SdRiW). Tym razem jednak biorą w nim udział i małoletni, albowiem celem jest pokazanie im, jak można spędzić czas pożytecznie, a bez nudy.

Do takich spotkań należał warsztat z 25 maja 2024 roku. Jednym z jego elementów była organizacja podchodów, które dzieci i młodzież przeprowadzili według instrukcji trenerki i rodziców uczestniczących w zajęciach SdRiW w Galwieciach.

Zabawa była przednia i nawet wiosenny kapuśniaczek nie przeszkodził w jej trwaniu. Młodzi mieszkańcy wioski od wieku przedszkolnego po wiek nastoletni wymyślali ciekawe zadania w grupie, które druga cześć społeczności uczestniczącej w grze terenowej musiała wykonać. Niby nic trudnego znaleźć cos do jedzenia na leśnej ścieżce… było i śmiesznie, i ciekawie – okazało się, że kreatywność dzieci nie zna granic. To dobra alternatywa dla tego, co wydaje się być miłe, ale tylko na początku (używek).

Po podchodach, wspólnie z rodzicami omówiono plusy takiej rozrywki w czasie wolnym, a uczestnicy otrzymali drobne pamiątki – magnesy z mazurskimi terenami, dla zachęty poznawania pięknych terenó1), na których mieszkają, bo przecież można zorganizować i rajd pieszy…

Spotkanie zakończyła wizyta w budynku świetlicy, gdzie nastąpiło przekazanie gier o charakterze rozrywkowym i terapeutycznym oraz edukacyjnym, gier zakupionych w ramach niniejszego zadania. Będzie kolejna odsłona dobrej rozrywki na czerwcowym spotkaniu w ramach warsztatu SdRiW.

Trenerka SdRiW Ewa Jurkiewicz

 

Powiązane artykuły