Uczniowie klas piątych „Piątki” wybrali się do Warszawy

W czwartek, 18 kwietnia uczniowie klas piątych Szkoły Podstawowej nr 5 wyruszyli na dwudniową wycieczkę do Warszawy. Pierwszym punktem naszej wycieczki było zwiedzanie Stadionu Narodowego.

Podążając trasą „Piłkarskie Emocje” widzieliśmy szatnie piłkarzy i wanny, do których wchodzą do lodowatej wody, aby uniknąć zakwasów. Przewodnik pokazywał nam fotele VIP i lożę, w której zasiada prezydent Polski. Na fotelach mogliśmy usiąść i przekonać się czy rzeczywiście są wygodne.

W następnej kolejności odwiedziliśmy Muzeum Iluzji. Na Starym Mieście podziwialiśmy pomnik Syrenki – charakterystyczny symbol Warszawy, o którym wcześniej słyszeliśmy. Zatrzymaliśmy się również przy kolumnie Zygmunta III Wazy, by wysłuchać krótkiej historii tego zabytku.
Z muzeum pojechaliśmy prosto do miejsca zakwaterowania.

Drugiego dnia wycieczki po śniadaniu wyruszyliśmy do Teatru Kamienica, gdzie obejrzeliśmy sztukę ‘’ Słońce Kopernika”. Następnym etapem naszej wycieczki była  2 godzinna wizyta Parku Trampolin. Po przerwie na posiłek, zmęczeni, ale bardzo zadowoleni, udaliśmy się w drogę powrotną do Gołdapi.

Opiekunowie wyjazdu


Aktualności

Powiązane artykuły