Pieszy bez odblasków szedł drogą wojewódzką – odpowiednia reakcja kierowcy zapobiegła tragedii na drodze

Policjanci przez cały czas przypominają o obowiązku korzystania przez pieszych z elementów odblaskowych poza terenem zabudowanym. Niestety, nie wszyscy stosują się do apeli i za nic mają bezpieczeństwo swoje i innych. W sobotę, dzięki odpowiedniej reakcji kierowcy być może nie doszło do kolejnego zdarzenia na drodze.

W sobotę (20 kwietnia) około 22:00 do oficera dyżurnego gołdapskiej komendy zadzwonił kierowca, który poinformował, że drogą wojewódzką numer 651 na odcinku drogi Galwiecie – Kociołek idzie pieszy bez elementów odblaskowych.

Na miejsce natychmiast pojechali policjanci, którzy potwierdzili zgłoszenie. Mundurowi spotkali opisywanego mężczyznę na wskazanej trasie. 46-latek był zupełnie niewidoczny dla innych użytkowników drogi. Mężczyzna nie tylko nie posiadał żadnych elementów odblaskowych, a dodatkowo ubrany był w ciemną odzież. Być może prawidłowa reakcja kierowcy zapobiegła tragedii na drodze. Pieszy został ukarany przez policjantów mandatem karnym w wysokości 100 złotych.

Pamiętajmy, że dzięki elementom odblaskowym piesi są dostrzegalni już z odległości 130-150 metrów, czyli aż 5 razy szybciej niż bez żadnego odblasku! To czas dany zarówno pieszemu jak i kierującemu na odpowiednią reakcję. Nawet mały element odblaskowy znacząco wpływa na poprawę naszego bezpieczeństwa i może uratować życie!

KPP w Gołdapi


Aktualności

Powiązane artykuły