Srebrne medale na Ogólnopolskim Turnieju Piłki Ręcznej w Małkini Górnej

W dniu 23 marca zespół naszych młodziczek zdobywał kolejne doświadczenie na Turnieju Piłki Ręcznej w województwie Mazowieckim.

W pierwszym meczu od początku nic się nie układało po naszej myśli i w pierwszych minutach spotkania kontuzji doznała Aleksandra Skiba co bardzo osłabiło nasz zespół.

Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 7:13 na korzyść drużyny z Kielc. W następnych meczach było już znacznie lepiej i wygrywając z drużynami z Białej Podlaskiej 13:10 oraz Siedlec 10:4 awansowaliśmy do półfinału z drugiego miejsca w grupie.

W półfinale turnieju zmierzyliśmy się z gospodarzem zawodów. Po bardzo emocjonującym meczu i doskonałych interwencjach naszej bramkarki, ostatecznie wygraliśmy 8:7 i awansowaliśmy do finału.

W meczu o pierwsze miejsce nasz zespół ponownie podejmował drużynę z Kielc. Niestety po bardzo słabym początku przegraliśmy 5:14. Należy jednak zaznaczyć, że dziewczyny w tym meczu były młodsze.

Najlepszą zawodniczką naszej drużyny została wybrana Amelia Grotkowska.

Decyzją organizatorów Amelia Kuptel została wybrana najlepszą bramkarką turnieju.

Klasyfikacja końcowa:

1. UKS SMS Wybicki Kielce 2009;

2. UKS Jaćwingowie Gołdap;

3. UKS Dwójka Małkinia Górna;

4. KPR Białystok;

5. KPR ROKiS Radzymin;

6. UKS Olimpia Biała Podlaska;

7. UKS SMS Wybicki Kielce 2010;

8. Handball MKS Pogoń Siedlce.

Skład naszej drużyny: Zuzanna Mikielska, Michalina Jasińska, Kiara Racis, Natalia Pawlukanis, Amelia Grotkowska, Aleksandra Cybulska, Aleksandra Skiba, Zosia Zarzycka, Lena Jankowska, Gabriela Bąkowska, Zuzanna Jasińska, Oliwia Sikorska, Aleksandra Wińska, Amelia Kuptel i Claudia Żurawska

Olu życzymy dużo zdrowia.

UKS Jaćwingowie Gołdap

 

Powiązane artykuły