Samorządowe inwestycje w sportową infrastrukturę

Radni sejmiku województwa warmińsko-mazurskiego podjęli uchwałę rozstrzygającą konkurs „Małe granty na infrastrukturę sportową w województwie warmińsko-mazurskim w 2024 roku”. Wśród beneficjentów znalazła się Gmina Dubeninki.

Ideą inicjatywy, której wnioskodawcami mogły być gminy i powiaty z Warmii, Mazur i Powiśla, jest poprawa stanu i rozwój infrastruktury sportowej i zwiększenie dostępności obiektów sportowych dla mieszkańców województwa.

Po raz pierwszy konkurs został zorganizowany przez samorząd województwa w 2019 roku. Do tej pory wspólnie z lokalnymi samorządami zostało zrealizowanych ponad 130 zadań na kwotę blisko 3,7 mln. zł.

Jestem wielkim zwolennikiem aktywności fizycznej, dlatego cieszę się podwójnie, że kilka lat temu wystartowaliśmy z tym konkursem – mówi Marcin Kuchciński, marszałek województwa. – Dzięki naszej pomocy i aktywności samorządów lokalnych w każdym zakątku naszego województwa poprawiają się warunki infrastrukturalne. Nasz region to nie tylko tygiel kulturowy, bo zróżnicowany jest również pod względem sportowym. Dla jednych ważne są inwestycje w boiska piłkarskie czy w hale sportowe, a dla innych bardzo ważna jest baza żeglarska. Każda gmina bądź powiat to zupełnie inne potrzeby. Przykładem, jak ważną rolę odgrywa nowoczesna infrastruktura sportowa, jest z pewnością hala Urania w Olsztynie, która została zmodernizowana m.in. ze środków unijnych. Od grudnia 2023 roku na meczach siatkarzy AZS-u pojawia się komplet publiczności, a w całym obiekcie odbywa się coraz więcej wydarzeń. I to nie tylko tych o sportowym charakterze.

W tym roku do konkursu wpłynęło 46 wniosków na kwotę dofinansowania samorządu wynoszącą ponad 1,8 mln zł (łączna wartość zadań to ponad 4,2 mln zł.). Dotację na łączną kwotę 820 tys. zł otrzyma ostatecznie 27 gmin i powiatów z województwa warmińsko-mazurskiego.

Środki przeznaczone zostaną na modernizację, doposażenie infrastruktury, zakup sprzętu czy zaopatrzenie obiektów sportowych.

Lista dofinansowanych zadań znajduje się w załączniku.

lista_zadan_granty_na_infrastrukture24

 

 

Powiązane artykuły