Było to duże wyzwanie, jak również świetna zabawa

W piątek w grupie pięciolatków Szkoły Podstawowej nr 5 odbyły się zajęcia otwarte dla rodziców. Jest to jedna z form współpracy przedszkola z rodzicami, w czasie której rodzice mają okazję zapoznać się ze sposobami pracy dydaktyczno-wychowawczej. Tego typu zajęcia stanowią również okazję do integracji środowiska przedszkolnego.

Nawiązując do obchodów Dnia Zespołu Downa, przedszkolaki wraz z rodzicami wzięły udział w zajęciach pt. „Dzień kolorowej skarpetki”. Dzieci dowiedziały się czym jest „Zespół Downa”. Udział w zabawach tematycznych miał na celu pokazanie przedszkolakom czym jest różnorodność, tolerancja i akceptacja drugiego człowieka. Pięciolatki recytowały wierszyki, śpiewały piosenki oraz wspólnie z rodzicami wykonywały zadania tematyczne.

Zwieńczeniem spotkania było zdobienie skarpetek materiałami dekoracyjnymi. Zanim dzieci przystąpiły do działania, musiały znaleźć skarpetki, które były schowane w różnych salach. Radośni przedszkolacy przemierzyli całą szkołę w poszukiwaniu zagubionych skarpetek. Było to duże wyzwanie, jak również świetna zabawa, która wprawiła wszystkich w radosny nastrój.

Uciech było mnóstwo, a najszczęśliwsze tego dnia były dzieci, które mogły przyjemnie spędzić czas w swoim przedszkolu z rodzicami.

Dziękujemy wszystkim przybyłym rodzicom za obecność i dobrą zabawę.

Martyna Fiszer


Aktualności

Powiązane artykuły