Powiązane artykuły

50 komentarzy do “Poniedziałkowa sesja Rady Miejskiej

 1. E.

  Bezcenne: radny Mieruński, cytuje slayd z prezentacji Tomasza Luto, a ten na to, że radny jakieś głupoty czyta. Nareszcie Luto przyznał czym są jego prezentacje.

  Ocena: 4.62/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 2. Baba

  Śmietnik Tomasza Luto. To zdanie przejdzie do historii gminy.

  Ocena: 4.49/5. z 41 głosów.
  Please wait...
  1. Ela

   Radny Marian Chmielewski mnie dziś zaskoczył. Świetna wypowiedź, ten śmietnik Tomasza Luto.

   Ocena: 4.48/5. z 23 głosów.
   Please wait...
 3. Anonim

  Przejęzyczenie ? Wystąpienie Pani Burmistrz ,czy dobrze dosłyszałem, w 19 min.38 sek. informacji „odbył się cykl spotkań….z filozofem” , była mowa o Immanuelu Kancie.

  Ocena: 4.61/5. z 31 głosów.
  Please wait...
  1. Rufus

   Tak. Ma być telełącze z niebem, czy tam z miejscem gdzie ten filozof przebywa.

   Ocena: 4.58/5. z 19 głosów.
   Please wait...
 4. cze

  Przy okazji zapytam, czy wiadomo, na jakiej uczelni pan Luto, panna Rawinis i inne panie o nazwiskach wiadomych zdobyli swoje „dyplomy” MBA. Czy aby nie w Collegium Humanum? :):)
  Panie redaktorze, mógłby Pan sprawdzić, kto wystawił im te papierki?

  Ocena: 4.64/5. z 33 głosów.
  Please wait...
  1. https://goldap.org.pl/2024/02/collegium-humanum-i-akcent-goldapski/

   Ocena: 4.67/5. z 24 głosów.
   Please wait...
   1. cze

    Dziękuję, gdzieś mi umknął ten tekst.
    Komentować nie będę, bo co tu komentować 😉

    Ocena: 4.61/5. z 31 głosów.
    Please wait...
 5. Sesja

  Nic się nie nauczył nasz włodarz , dalej butny i pewny siebie, pycha kroczy … a my już odliczamy 🙂

  Ocena: 4.76/5. z 33 głosów.
  Please wait...
  1. Neptun

   Orkiestra na RMS Titanicu grała do końca.

   Ocena: 4.62/5. z 21 głosów.
   Please wait...
  2. xyz

   Oby…..

   Ocena: 4.58/5. z 19 głosów.
   Please wait...
  3. Mieszkaniec

   Burmistrz jak zwykle nie wie, nie orientuje się i po raz enty powtarza, że nie umie rozmawiać z radną Anuszkiewicz. Jak może umieć skoro nie ma zielonego pojęcia o czy ona mówi.

   Ocena: 4.59/5. z 39 głosów.
   Please wait...
   1. Magda

    Luto chwali się że z pozyskanych 7 mln dokończy zakład. A nie ma pieniędzy na usterki które tam są i teraz apeluje do wykonawcy. Radna Anuszkiewicz zapytała do kiedy należy wydatkować środki z promesy- do listopada 2025 r. To jak Luto chce je wydać? Najpierw trzeba usunąć usterki a później wydać pozyskane pieniądze. To za co Luto usunie usterki ? Za nasze podatki?

    Ocena: 4.68/5. z 25 głosów.
    Please wait...
 6. Grzegorz

  Chyba nie tylko ja uważam, że pan Andrzej Tobolski został przez tę Radę skrzywdzony i potraktowany absolutnie wyjątkowo. A przecież w historii Rady bywały już takie przypadki gdzie inni radni korzystali finansowo na majątku gminy. Choćby BeHaPowiec szkolny sprzed kilku lat.

  Ocena: 4.29/5. z 34 głosów.
  Please wait...
  1. OKO PRESS

   Może warto przypomnieć, o którym radnym – szkolnym bhp,owcu jest mowa. I w której obecnej, samorządowej drużynie funkcjonuje. I sprawa będzie jasna.I czy działał społecznie, czy też świadczył usługi za pieniądze z instytucji gminnej?

   Ocena: 4.68/5. z 25 głosów.
   Please wait...
   1. Czymesz

    To ten któremu do kompletu stanowisk brakuje jeszcze stanowiska przewodniczącego rady parafialnej w miejscowej parafii.

    Ocena: 4.64/5. z 22 głosów.
    Please wait...
    1. Anonim

     A czy pan burmistrz Luto w tej sprawie podejmie podobne administracyjne czynności sprawdzające, jak w przypadku radnego Tobolskiego. Może być lekko nieprzyjemnie więc pewnie „głowa w piasek”.

     Ocena: 4.78/5. z 18 głosów.
     Please wait...
     1. Szop

      Teraz to już po obiedzie. Inna rada, inne stanowisko. Teraz tylko trzeba żeby ludzie o tym się dowiedzieli i nie dopuścili do ponownego „małżeńskiego” wyboru.

      Ocena: 5.00/5. z 13 głosów.
      Please wait...
    2. O z Botkun

     To ten co jest radnym Rady Powiatu, prezesem, sołtysem? A żonka radną w gminie? NIGDY WIĘCEJ!!!

     Ocena: 5.00/5. z 5 głosów.
     Please wait...
  2. Do Andrzeja Tobolskiego.

   Panie Andrzeju. Czy sytuacja, o której mowa powyżej, a dotycząca chyba jednego z radnych nie jest analogiczna do Pan sytuacji, w wyniku której utracił Pan mandat radnego?

   Ocena: 5.00/5. z 9 głosów.
   Please wait...
 7. Dwórka

  A co to znaczy „teren zielony” w okręgu Bałupiany? Co tam będzie się działo? Dlaczego żaden radny o to nie spyta choćby po to żeby i mieszkańcy się dowiedzieli bo przecież mieszkańcy nie uczestniczą w posiedzeniach Komisji.

  Ocena: 5.00/5. z 21 głosów.
  Please wait...
 8. Katarzyna Katar

  Sprawa „Gołdapskiej Strugi” to wrzód który leży na sumieniu radnej Pietrewicz. To jest sprawa tak brzydka, że mieszkańcy Kozak powinni dowiedzieć się o brzydkiej roli swojej radnej w tej sprawie i zachować się jak należy przy urnie wyborczej. NIE takim działaniom!

  Ocena: 4.60/5. z 30 głosów.
  Please wait...
 9. R

  Pani radna Anuszkiewicz, to że pani przedstawiła sprawozdanie z działalności swojej Komisji radnym nie oznacza, że to dotarło do mieszkańców. Szkoda, że Pani mieszkańców nie szanuje, oni też chcieliby się czegoś dowiedzieć.

  Ocena: 3.14/5. z 28 głosów.
  Please wait...
  1. Adam

   Do „R” słyszeć nie znaczy zrozumieć. Radna Anuszkiewicz powiedziała że sprawozdanie komisji Skarg było przełożone radnym i dodatkowo powiedziała w skrócie co jest zawarte w sprawozdaniu. Powiedziała ile posiedzeń odbyła komisja, z tego co słyszałem w 2023 r. 16 i że sprawozdanie w dalszej części zawiera konkretną datę posiedzenia i czy podczas tego posiedzenia był rozpatrywany wniosek, skarga czy petycja. Więc o co Ci chodzi „R”? Że powiedziała swoimi słowami w skrócie a nie odczytała?

   Ocena: 3.67/5. z 24 głosów.
   Please wait...
   1. R

    Tak

    Ocena: 2.43/5. z 14 głosów.
    Please wait...
    1. Adam

     Do ,,R w tej informacji masz całe sprawozdanie. Co do twojej odpowiedzi to bez komentarza.

     Ocena: 3.57/5. z 14 głosów.
     Please wait...
  2. Monika

   To nie jest komisja Pani Anuszkiewicz o sprawozdaniu poinformowała w zastępstwie. I to że nie czytała a powiedziała w skrócie własnymi słowami to w czym jest problem?

   Ocena: 3.36/5. z 22 głosów.
   Please wait...
  3. Sprawozdanie wrzuciliśmy do wpisu o sesji…

   Ocena: 4.60/5. z 10 głosów.
   Please wait...
 10. Józef Cz

  Trzeba przyznać, że pan Marian Chmielewski przejrzał na oczy i dziś kolejny raz całkiem merytorycznie zaorał wystąpienie burmistrza. Kilka zdań a jakże prawdziwych i trafnych. Brawo.

  Ocena: 4.47/5. z 30 głosów.
  Please wait...
  1. Jacek Kizik Sołtys Sołectwa Babki

   No cóż wybory się zbliżają . A przez pięć lat kadencji to gdzie ten pan był – na Marsie? .Nagle radni którzy przez całą kadencję głosowali jak burmistrz chciał to się obudzili?

   Ocena: 4.29/5. z 28 głosów.
   Please wait...
   1. Marian Chmielewski

    Dosyć dożo czasu zajęło szukanie sprzętu sołeckiego ,który Sołtys Babek pogubił w czasie kadencji a z góry tj.z Marsa lepiej widać ,komisja rolna tym zajmowała się też .Pozdrawiam Marian Chmielewski.

    Ocena: 4.00/5. z 16 głosów.
    Please wait...
    1. SOŁTYS JACEK KIZIK

     Panie Chmielewski, jaja sobie pan robi, dużo czasu to zajęło gminie policzenie ok. dwudziestu szt. sprzętu – PRAWIE ROK. To pan głosował za odebraniem mi głosu, kiedy prosiłem o protokół pokontrolny ze sprawdzenia sprzętu sołeckiego, którego nie otrzymałem do dzisiaj. Ja w przeciwieństwie do pana potrafię zapłacić ze swojej kieszeni za swoje błędy, a pan teraz zrobił się taki bardzo aktywny.
     Przypominam, że to pan głosował za budżetem, w którym było drastyczne ograniczenie finansowania świetlic wiejskich, w wyniku czego ograniczono liczbę godzin otwarcia świetlic wiejskich, a umowy o prace dla Pań Świetlicowych zmieniono na śmieciówki – Brawo. To panu jako radnemu nie przeszkadzały dokształty burmistrza i jego świty za naszą kasę – BRAWO.
     TO PAN JAKO RADNY GŁOSOWAŁ ZA ODEBRANIEM MI GŁOSU NA SESJACH, GDZIE PROSIŁEM O PROTOKÓŁ POKONTROLNY PO KOMISYJNUM SPRAWDZENIU PRZEZ GMINĘ.
     TAK DLA PANA WIADOMOŚCI TO POLICJA UMORZYŁA WOBEC MNIE POSTĘPOWANIE ODNOSNIE ZAGINIONEJ KOSIARKI I ZGODNIE Z PRAWEM NIE MUSIAŁEM JEJ ODKUPOWAĆ, ALE POCZUWAJĄC SIĘ DO ODPOWIEDZIALNOŚCI ODKUPIŁEM IDENTYCZNĄ KOSIARKE. ZA SWOJĄ KASĘ.
     Pan Luto również zarzucał mi niekompetencje odnośnie zarządzania sprzętem sołeckim i wraz z radnymi Dzienisami przyjechali na wybory sołtysa, gdzie to mieszkańcy ocenili komu wierzą, wybierając mnie ponownie na funkcje sołtysa 96 głosami. A OBRAŻAJĄCY MNIE LUTO WRAZ Z DZIENISAMI MUSIAŁ SZYBKO OPUŚCIC ZEBRANIE. To pan głosował przez pięć lat zgodnie z wolą burmistrza, a ja będąc na sesjach gminy nie słyszałem pana głosu sprzeciwu wobec zachowania burmistrza i jego urzędników. ALE TERAZ WYBORY I MYŚLI PAN, ŻE CIEMNY LUDEK ZAPOMNIAŁ. JA NIE ZAPOMNIAŁEM…

     Ocena: 4.60/5. z 20 głosów.
     Please wait...
     1. Mieszkam na wsi

      Ma pan szczerą rację , zresztą to się tyczy większości radnych – bezradnych- poddańczych. Zatrudnianie świetlicowych w taki sposób to wstyd dla gminy , wstyd aby nie było normalnego finansowania , najlepiej zakopać te wsie a przed wyborami piać czego to się nie dokonało. Ciemno wszędzie , głucho wszędzie co to będzie , co to będzie? Po siódmym kwietnia pięknie będzie !

      Ocena: 5.00/5. z 4 głosów.
      Please wait...
 11. Adam

  Konia z rzędem temu kto zrozumiał dziś tłumaczenie radnego Makarewicza pod koniec sesji. Cieńko było.

  Ocena: 3.78/5. z 23 głosów.
  Please wait...
 12. Emilia

  Radna Anuszkiewicz zadaje pytania a burmistrz nie udziela odpowiedzi i ją atakuje. Tylko tyle umie Luto, atakować.

  Ocena: 4.48/5. z 31 głosów.
  Please wait...
 13. Weronika

  Radny Mieruński czyta zdanie z prezentacji Burmistrza a Luto na to że radny głupoty czyta. Burmistrzu to twoje głupoty. To Ty to napisałeś i prezentowałeś. To ty wciskasz mieszkańcom kit.

  Ocena: 4.65/5. z 34 głosów.
  Please wait...
 14. cdn

  Afera dyplomowa.
  1 godzinę temu
  Afera dyplomowa.
  „Afera Collegium Humanum nabiera tempa. Do skandalu odniósł się minister nauki Dariusz Wieczorek. Niestety, dla setek, tysięcy studentów, którzy oprócz polityków PiS zainwestowali w nią swoje i swoich rodziców pieniądze, będzie to prawdziwy koszmar.
  – Jeżeli potwierdzą się zarzuty o przestępczej działalności w Collegium Humanum, to będzie trzeba występować o ewentualne unieważnienie dyplomów na drodze sądowej – powiedział minister nauki.
  Minister Wieczorek podkreślił, że “wszystko, co obywatel otrzymuje od instytucji, która łamie prawo, a więc działa nielegalnie, musi być unieważnione”.
  W rozmowie z PAP przyznał, że będzie to zdarzenie precedensowe, gdyż do tej pory nie było takich przypadków, a decyzję o ewentualnym unieważnieniu dyplomów musiałby podjąć sąd.
  – To nie jest chyba tylko przypadek Collegium Humanum. To jest przypadek wielu podyplomowych studiów, które są w Polsce prowadzone. Problem polega na tym, że od 2016 r. nie ma kompletnie żadnego nadzoru na tym, co robią te prywatne uczelnie, jeżeli chodzi o studia podyplomowe. Na pewno nie może być tak, że jakiekolwiek studia podyplomowe, po których ma się jakieś kwalifikacje czy to MBA, czy to kwalifikacje nauczycielskie nie mogą być bez kontroli. Jakość nauki jest kluczowa – tak samo na studiach dziennych, jak i na studiach podyplomowych – powiedział minister nauki”.
  Źródło: Polskie Radio PiK

  Ocena: 4.59/5. z 22 głosów.
  Please wait...
  1. https://wiadomosci.wp.pl/setki-jesli-nie-tysiace-lewych-dyplomow-afera-w-collegium-humanum-7000123246705152a

   Ocena: 4.36/5. z 14 głosów.
   Please wait...
 15. Anna

  Po dzisiejszej sesji widać, że wybory się zbliżają. P Hołdyński zaczął wreszcie reagować na zachowanie burmistrza. P. Chmielewski odważnie skwitował to, co zostanie po rządach burmistrza i radnych. Tak radnych, bo zgadzaliście się na to.

  Ocena: 4.73/5. z 30 głosów.
  Please wait...
 16. Katon

  Pytanie – jak i gdzie osoba zabierając głos podczas sesji rady miasta powinna się zachowywać i czy można tak sobie spacerować po sali?

  Ocena: 4.56/5. z 27 głosów.
  Please wait...
  1. Swobodny Dzordz

   Burmistrz T. Luto (powtórzę się) jest na tzw. musiku, gdyż-albowiem-ponieważ minął się on z powołaniem: powinien zostać stand-uperem!

   Nie jestem pewien, czy na takiej zmianie skorzystałaby polska scena stand-upowa. Ale gmina Gołdap miałaby same korzyści.

   ps. i tak jest postęp, gdyż burmistrz Luto nie gra już publicznie w mini ping-ponga, trzymając obie ręce w kieszeniach; teraz jedną dlon zajmuje mu mikrofon;

   Ocena: 4.38/5. z 8 głosów.
   Please wait...
 17. Bunia

  Dlaczego nikt z radnych nie spytał o wydatek z budżetu na broszurę którą wydać zamierza burmistrz na koniec kadencji? Nawet panie Syperek i Pietrewicz, mimo, że mają zamiar startować kolejny raz do wyborów, z listy tego kto oprotestował ten wydatek – milczały. Nie było interesu w zadaniu takiego pytania? Czy może kolejny raz obie panie pokazały jakimi są radnymi?

  Ocena: 4.56/5. z 36 głosów.
  Please wait...
  1. Nauczyciel ze spotkania

   Dokładnie, 7800 sztuk po 112 stron każda broszura , cena będzie zawrotna, a wszystko to z naszych pieniędzy, burmistrz był na spotkaniu z nami nauczycielami wciskał kity, słuchać się tego nie dało, przez 8 lat nie pofatygował się na taką rozmowę , wybory za pasem to zainteresował się nauczycielami – niewiarygodne i kolejny raz powtarza na sesji ile to dołożył do oświaty. Nie dołożył, tylko to jest jego obowiązkiem ! Wszystkie gminy i powiaty dokładają bo muszą ! Taki jest obowiązek ! Poza tym nie dokłada ze swoich, a z pieniędzy naszych dla naszych gminnych dzieci, więc co to za dziwne tłumaczenie pytam? Jeszcze pierwsza kadencja uszła w tłoku , teraz to wszyscy nauczyciele zagłosują na kontrkandydata, ale nie na cb burmistrzu. To już koniec .

   Ocena: 4.53/5. z 34 głosów.
   Please wait...
   1. P

    A czy burmistrz dopłaca nauczycielom na dokształty tyle samo co sobie i koleżankom?

    Ocena: 4.72/5. z 18 głosów.
    Please wait...
    1. Nauczyciel

     Nie dopłaca , nauczyciele mogą max 2000 rocznie , sobie dofinansował ździebko więcej :(:(

     Ocena: 5.00/5. z 5 głosów.
     Please wait...
 18. Teresa

  Anna którzy radni się zgodzili i na co?

  Ocena: 4.46/5. z 13 głosów.
  Please wait...
 19. Anonim

  Powodzenia kierownik budowy WIKTOR WERSTAK

  Ocena: 3.25/5. z 8 głosów.
  Please wait...
 20. Komentarze zawierające insynuacje nie podparte dowodami nie zostały opublikowane…

  Ocena: 3.50/5. z 8 głosów.
  Please wait...
 21. Optymista

  Cytat „Wiem, że jeszcze będzie pięknie
  Przegonimy mrok
  Przegonimy całe zło
  Które w tym momencie
  Chce nam zabrać szczęście
  Uciszyć nam głos
  My będziemy ponad to”
  Autorzy utworu: Jakub Lukasz Birecki

  Ocena: 4.71/5. z 14 głosów.
  Please wait...
 22. Sołtys

  Dziś na FB pojawił się kolejny sondaż przedwyborczy, głupi nadzwyczaj i wręcz odpychający a nie zachęcający do głosowania. Tym razem ogłoszony przez portal TerazGoldap.pl. Już samo zdjęcie zapraszające do głosowania jest obraźliwe, bowiem emotikony przy poszczególnych kandydatach na burmistrza mają sugerować głosującym jaki powinni mieć stosunek do każdego z nich. Już po tym widać kogo wspiera autor tego pseudo sondażu. Do tego portal w w swej rzetelności dziennikarskiej nie ujął tam kompletu kandydatów. To też jest obraźliwe i pokazuje całościowy poziom tego „czegoś”.

  Ocena: 5.00/5. z 12 głosów.
  Please wait...