Warsztaty. Które pozwoliły zrozumieć świat ptaków

Warsztaty edukacyjne o ptakach „Wróbelek Elemelek naszym przyjacielem, przyroda wokół nas” zorganizowane w Gminnej Bibliotece Publicznej w ramach programu „PROGRAM GRANTÓW 2023” FUNDACJA LOTTO.

Gminna Biblioteka Publiczna w Baniach Mazurskich przystąpiła do realizacji projektu „Biblioteka przyjaznym miejscem. Nauka poprzez zabawę, zdobądź nowe doświadczenia” w ramach programu „PROGRAM GRANTÓW 2023”. Partnerem przy realizacji projektu jest Fundacja LOTTO im. Haliny Konopackiej.

12 października 2023 r. w ramach tego projektu zaprosiliśmy grupę 6-latków z Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich na warsztaty edukacyjne o ptakach „Wróbelek Elemelek naszym przyjacielem, przyroda wokół nas”.

Zaproszony gość, pani Basia z organizacji „Psubraty”, zajmującej się przede wszystkim ochroną ptaków w Polsce i Europie, opowiedziała dzieciom o życiu ptaków z mazurskich łąk i lasów.

Pokazała zgromadzone eksponaty: pióra, sztuczne gniazda, budki lęgowe oraz co w tych budkach co roku się tworzy. Dzieci dowiedziały się czym różni się gniazdo szpaka od gniazda sikorki, pióro łabędzia od pióra kury, a także jak tworzyć przyjazny ogród i miejsca lęgowe dla ptaków.

Warsztaty edukacyjne pozwoliły zrozumieć świat ptaków oraz rozbudziły w przedszkolakach większą uwagę na przyrodę i jej rolę w naszym codziennym życiu.

GBP w Baniach Mazurskich


Aktualności

Powiązane artykuły