Trwa kolejna edycja Szkoły dla Rodziców i Wychowawców

Już w lipcu zaczęły się pierwsze zapisy do nowej grupy na część 1. Szkoły dla Rodziców i Wychowawców. Chętni mogli zapisać się w gołdapskim punkcie informacji turystycznej lub na mojej stronie fb (i nadal mogą, ale już do innych grup).
Warsztaty ruszyły 21 sierpnia 2023 roku w salce katechetycznej przy Konkatedrze. Do szkoły uczęszczają rodzice potrzebujący wsparcia w wychowaniu pociech, ale i tacy, którzy chcą wiedzieć, zanim owej pomocy będą potrzebować. I oby jak najrzadziej spotykali się (lub wcale) z uzależnieniami, szczególnie wśród dzieci. Ale wiedzę warto posiadać. Jej zdobywanie umożliwiła dotacja finansowa Gminy Gołdap.

Rodzice uczą się praktycznie jak reagować i jak przeciwdziałać narkomanii, alkoholizmowi i siecioholizmowi; są wsparciem dla siebie nawzajem. Uczestnicy wymieniają się poglądami, wspólnie wykonują ćwiczenia. Atmosfera jest pogodna i życzliwa, co szczególnie ważne w tym programie. Być może wpływa i na to miejsce szkoleń, kojarzące się ze spokojem, pokorą i dobrocią.

Oby owa dobroć „zamieszkała” w postawach dzieci, których rodzice nie żałują czasu na praktyczną wiedzę, jak być ze swoim dzieckiem w dobrym kontakcie.

Trenerka SdRiW Ewa Jurkiewicz


Aktualności

Powiązane artykuły