Jak o zdrowie i higienę dbano przed wiekami?

W sobotę, w Izbie Regionalnej „Muzeum Ziemi Gołdapskiej im. M.M. Ratasiewicza” miało miejsce otwarcie wystawy zatytułowanej „Zdrowie i Higiena w Dawnych Gdańsku”.
Organizatorem ekspozycji jest Biblioteka Publiczna, natomiast eksponaty wypożyczono od Muzeum Archeologicznego w Gdańsku.

Kuratorskie oprowadzenie zapewniły – Agnieszka Ruta z Działu Zbiorów Gdańskich Muzeum Archeologicznego w Gdańsku oraz Barbara Babińska główny inwentaryzator Zbiorów w Muzeum Archeologicznym w Gdańsku.
Podczas wernisażu przenieśliśmy się w czasie i przestrzeni, aby poznać fascynującą historię zdrowia i utrzymania higieny w dawnych czasach. Wystawa prezentuje ponad 200 zabytków, pochodzących z okresu od XIV wieku do czasów nowożytnych.

Pokazane zostały unikalne artefakty, ilustracje oraz film, które odsłaniają przed nami nie tylko wygląd i funkcje przedmiotów codziennego użytku, ale także dają wgląd w ówczesne przekonania na temat zdrowia. Możemy zobaczyć, jakie narzędzia były używane w medycynie oraz jakie były standardy higieny.

Zapraszamy do zwiedzania ekspozycji, która jest dostępna do 31 stycznia przyszłego roku.

To wspaniała okazja do zgłębienia wiedzy o historii oraz zrozumienia, jak wiele się zmieniło w kwestii zdrowia i higieny od tamtych czasów.

Dziękujemy i zapraszamy!

https://bpgoldap.pl/zywe-dziedzictwo-tradycje-od-pokolen/

BP w Gołdapi

Powiązane artykuły