Nie bój się „Zemsty”

„Jeśli nie chcesz mojej zguby, krokodyla daj mi luby” – któż nie zna tego słynnego cytatu ze słynnej „Zemsty” Aleksandra Fredry. Ten i inne cytaty, można było sobie przypomnieć podczas otwarcia wystawy zatytułowanej „Nie bój się Zemsty”, udostępnionej Bibliotece Publicznej przez Zakład Narodowy im. Ossolińskich we Wrocławiu.

Wystawa opisuje biografię Aleksandra Fredry, jego związki z Ossolineum i Wrocławiem, a także historię archiwum rodziny Fredrów. Przedstawia również, jak „Zemsta” Fredry odnosiła sukcesy na scenie teatralnej i w świecie filmu. W trakcie wystawy można było zapoznać się z przeglądem wydawnictw polskich i obcych związanych z tym właśnie utworem. Co więcej, część z prezentowanych zbiorów to materiały rzadko lub nigdy niepublikowane, co czyni wystawę jeszcze bardziej wyjątkową.

Dziękujemy za udział w otwarciu wystawy klasie 7 d ze Szkoły Podstawowej nr 3 im. Tadeusza Kościuszki w Gołdapi oraz uczestnikom Środowiskowego Domu „Słoneczny Dom” w Gołdapi.

Wystawę można zwiedzać w holu naszej biblioteki do 30 października 2023 r. Zapraszamy.

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Powiązane artykuły