MACIEJ WRÓBEL

Były dziennikarz telewizyjny, autor filmów dokumentalnych, zastępca burmistrza Kętrzyna 2018-2023, wykładowca akademicki oraz społecznik.


Mogą Państwo pamiętać go z programów informacyjnych TVP Olsztyn, gdzie przez ponad 10 lat witał się z Państwem o 18.30. Odszedł z telewizji, gdy prezesem został Jacek Kurski. W 2017 roku założył Telewizję ReTV i został prowadzącym magazyn 24 Godziny w Nowa TV. W 2018 roku wystartował na urząd burmistrza Giżycka zdobywając prawie 3 tys. głosów i drugi wynik. 11 grudnia 2018 roku został zastępcą Burmistrza Kętrzyna.

Członek Stowarzyszenia TAK dla Polski, od 1 czerwca 2022 członek Platformy Obywatelskiej RP. Laureat Ostrego Pióra BCC, Nagrody Głównej Rotary International, a także zwycięzca konkursu stypendialnego BBC. Zdobywca statuetki Złotego Anioła 2023.

W swojej dziennikarskiej pracy zawsze wspierał walkę o życie chorych dzieci, dzięki jego materiałom fundacje i organizacje zebrały miliony złotych na leczenie swoich podopiecznych. Nieustannie angażuje się w pomoc potrzebującym, głównie w rodzinnym Giżycku, gdzie kilka razy w roku współorganizuje wraz ze Stowarzyszeniem OK Giżycko akcje charytatywne.

Ogłoszenie płatne

 


Aktualności

Powiązane artykuły