Na tym placu zjedzono tego dnia 12,6 tys. kartaczy

W niedzielę na placu Zwycięstwa miała miejsce 24. edycja Regionalnego Festiwalu Pogranicza „Kartaczewo”. Tytuł „Mistrza Kartaczy 2023”, w kategorii zakładów gastronomicznych zdobyła „Matrioszka” – Restauracja, drugie miejsce – Restauracja ,,Nóż Widelec”, trzecie – Restauracja „Turystyczna”. Tytuł „Mistrz kartaczy – kartacze domowe” zdobyła Anna Urynowicz. Drugie miejsce zajęła Renata Falkowska, trzecie – Bernarda Matyszczyk.

 

 

Imprezę oficjalnie otworzył burmistrz Gołdapi Tomasz Luto wraz z zastępcą burmistrza Gołdapi Joanną Łabanowską.

W wydarzeniu również uczestniczyli: Olga Semeniuk-Patkowska – wiceminister rozwoju i technologii, Anna Wojciechowska – poseł na Sejm RP, Jerzy Małecki – poseł na Sejm RP, Wojciech Kossakowski – poseł na Sejm RP, Janusz Cichoń – poseł na Sejm RP, Paweł Papke – poseł na Sejm RP, Artur Chojecki – wojewoda warmińsko-mazurski, Jolanta Piotrowska – członek Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Jarosław Słoma – radny Sejmiku Województwa Warmińsko-Mazurskiego, radni Rady Miejskiej w Gołdapi, przedstawiciele służb mundurowych i oraz dyrektorzy gminnych jednostek organizacyjnych.

Za nami konkursy na „Mistrza Kartaczy” w kategorii restauracji, „Mistrza Kartaczy” w kategorii kartaczy domowych i mistrza w jedzeniu kartaczy na czas.

Tytuł „Mistrza Kartaczy 2023”, w kategorii zakładów gastronomicznych zdobyła „Matrioszka” – Restauracja, drugie miejsce – Restauracja ,,Nóż Widelec”, trzecie – Restauracja „Turystyczna”.

Tytuł „Mistrz kartaczy – kartacze domowe” zdobyła Anna Urynowicz. Drugie miejsce zajęła Renata Falkowska, trzecie – Bernarda Matyszczyk.

 

Wyniki „Mistrzostw w jedzeniu kartaczy na czas”

 

Kategoria dzieci:

1. Dawid Karaszewski,

2. Adam Czeraszewski,

3. Dominik Janko.

 

Kategoria kobiet:

1. Teresa Perżyło,

2. Dorota Zarzecka,

3. Marzena Piatczyc,

 

Kategoria mężczyzn:

1. Bartosz Pasternak,

2. Mateusz Miazek,

3. Marek Bronikowski.

 

Gratulujemy!

Na scenie wystąpił Kabaret OT.TO.

Podczas imprezy nie zabrakło także atrakcji dla dzieci oraz dorosłych. W parkowych alejkach umiejscowione były przeróżne stoiska wystawców z rękodziełem i żywnością regionalną.

Podczas Kartaczewa zostało zjedzonych ok. 12 600 kartaczy.

 

Wydarzenie pod nazwą „Regionalny Festiwal Pogranicza Kartaczewo” realizowane jest przy wsparciu finansowym Samorządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego w konkursie „Organizacja wydarzeń regionalnych promujących żywność naturalną, tradycyjna i lokalną oraz dziedzictwo kulinarne Warmii i Mazur 2023 r. – II nabór”.

Wydarzenie zostało objęte patronatem honorowym Wojewody Warmińsko-Mazurskiego Artura Chojeckiego oraz Marszałka Województwa Warmińsko-Mazurskiego Gustawa Marka Brzezina.

 

Patronat medialny:

Radio Olsztyn, Radio 5, Gołdap.info, TerazGołdap.

 

Dziękujemy za pomoc i wsparcie:

Urzędowi Miejskiemu w Gołdapi;

Ośrodkowi Sportu i Rekreacji w Gołdapi;

Bibliotece Publicznej w Gołdapi;

Restauracji Parkova w Gołdapi;

Komendzie Powiatowej Policji W Gołdapi

 

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji.

Domu Kultury w Gołdapi

Fot. Jarosław J. Jasiński

 

Powiązane artykuły

3 komentarzy do “Na tym placu zjedzono tego dnia 12,6 tys. kartaczy

 1. Tutejszy

  Czy macie wrażenie, że burmistrz Luto tradycyjną gołdapską imprezę kartaczową zamienił w kampanię wyborczą pis. Jego fotki z wiceminister z pis, która jest warszawianką i nie mając nic wspólnego z naszym regionem będzie czołową kandydatką w wyborach w naszym okręgu wyborczym są szeroko puszczane. Odbył się tu najazd pisowców, którzy nigdy nic wspólnego nie mieli i nie mają, ani z Gołdapią, ani z Kartaczewem. Może burmistrz jest już częścią kampanii wyborczej pis?

  Ocena: 4.71/5. z 17 głosów.
  Please wait...
  1. Antoni stary kumpel Józka

   Pani wiceminister Semeniuk dostanie tu głosy burmistrza i co najwyżej jego kilkuosobowej kliki. Pozostali kandydaci z PiS tak samo.

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 2. Tutejsza

  I jeszcze zablokowali na FB urzędu możliwość komentowania. Cenzura pisowska!

  Ocena: 5.00/5. z 12 głosów.
  Please wait...