Drużyny „Rominty” zagrały w Białymstoku

Na zaproszenie Zarządu Jagiellonii Białystok oraz Fundacji Naszpikowani, najmłodsi zawodnicy Rominty uczestniczyli w niedzielę, 4 czerwca w II Charytatywnym Festiwalu Piłkarskim, który odbył się na Stadionie Miejskim w Białymstoku.

 

 

 

Fundacja Naszpikowani od 6 lat pomaga dzieciom i dorosłym w walce z chorobami nowotworowymi krwi i zachęca do rejestracji w potencjalnej bazie dawców szpiku.

W turnieju piłkarskim dzieci wzięło udział ponad 500 zawodników, którzy rywalizowali jednocześnie na 7 boiskach. W każdej kategorii wiekowej rywalizowało 16 zespołów.

Do Białegostoku udały się trzy nasze zespoły: MŁODZICY – MKS OSiR Rominta Gołdap oraz ORLIKI i ŻAKI Akademii Piłkarskiej MKS Rominta Gołdap.

Z bardzo dobrej strony w turnieju zaprezentowały się drużyny Młodzików – Krystiana Słowickiego oraz Żaków – Dariusza Wojtyny. Oba nasze zespoły przebyły w turnieju podobną drogę i dotarły do meczów półfinałowych, w których zremisowały swoje spotkania. O końcowym wyniku i awansie do wielkiego finału w obu przypadkach zadecydowały rzuty karne, w których lepsi okazali się nasi przeciwnicy.

Drużyna Orlików, która rywalizowała w swoich meczach ze starszymi rocznikami zakończyła udział w turnieju na fazie grupowej. W trakcie całego turnieju trzy nasze zespoły rozegrały 19 spotkań, z których 8 wygraliśmy, 6 zremisowaliśmy a w 5 musieliśmy uznać wyższość naszych przeciwników.

Po zakończonych rozgrywkach dziecięcych na boisko wybiegli byli reprezentanci Polski, obecni piłkarze ekstraklasowej Jagiellonii Białystok oraz zaproszeni goście. Był czas na rozmowy ze znanymi piłkarzami, zbieranie autografów i wywiady dla TV. Ostatnim akordem festiwalu było wręczenie wszystkim uczestnikom pamiątkowych medali oraz zaproszeń na dowolny mecz Jagiellonii Białystok.

Drużynę Młodzików reprezentowali: Antoni Gryniewicz, Iwo Różanski, Ksawery Ostrowski, Maciej Ziembal, Krzysztof Osinski, Antoni Perko, Wojtek Wojciechowski, Borys Eustachiewicz, Igor Wilczyński, Jan Urbanowicz, Jakub Skołysz i Filip Matusiewicz.

Drużynę Orlików reprezentowali: Maciej Mrozowski, Jakub Popławski, Miłosz Bida, Piotr Puza, Filip Górski, Wojtek Oleksy, Igor Brodowski, Maksymilian Pik, , Florek Miler, Filip Krętowski i Fryderyk Dołęga.

Drużynę Żaków reprezentowali: Olaf Łoboda, Alan Juszkiewicz, Błażej Michałowski, Jakub Matusiewicz,Wiktor Prochorów, Franek Namiotko, Gabriel Gorzoch, Tomek Sieńkowski, Marcel Mościński, Leon Murawski i Adam Olbryś.

Serdeczne podziękowania za pomoc i opiekę nad dziećmi w trakcie turnieju składamy panom: Markowi Murawskiemu, Piotrowi Mościńskiemu, Maćkowi Ostrowskiemu, Michałowi Mościńskiemu i Michałowi Mrozowskiemu.

Red. „Rominta” Gołdap

Powiązane artykuły