Banie Mazurskie. „Czym skorupka za młodu nasiąknie…”, czyli wycieczka z okazji Dnia Dziecka

Z okazji Dnia Dziecka nasz samorząd ufundował przedszkolakom wycieczkę edukacyjną do Republiki Ściborskiej. W warsztatach w zakresie profilaktyki uzależnień oraz spędzania wolnego czasu w sposób aktywny i zdrowy, które zostały okraszone dobrą zabawą, wzięło udział blisko sześćdziesięcioro dzieci.

 

 

Inicjatorem działania był wójt gminy, Łukasz Kuliś, który rokrocznie 1 czerwca odwiedzał podopiecznych placówek Publicznego Przedszkola Samorządowego w Baniach Mazurskich i Niepublicznego Przedszkola „Bajkolandia” w Lisach, tym samym przekazując im drobne upominki. Tym razem jednak, łącząc przyjemne z pożytecznym, zaproponował dzieciom uczestnictwo w wycieczce do jednej z największych atrakcji turystycznych Mazur, Republiki Ściborskiej. W jej trakcie blisko sześćdziesiąt dzieci wzięło udział w warsztatach profilaktycznych w zakresie uzależnień, które, dzięki temu, że przybrały formę zabawy, wyjątkowo przypadły do gustu naszym pociechom.

Słynny Biegnący Wilk pokazał im również alternatywne formy spędzania czasu wolnego. Emocjonująca wyprawa w tak nieodkryty zakątek naszej gminy była doskonałym dowodem na to, że rekreacja na świeżym powietrzu jest nie tylko zdrowsza, ale również bardziej atrakcyjna, niż choćby wielogodzinne korzystanie z komputera czy telefonu. Przedsięwzięcie o nieprzypadkowym tytule Czym skorupka za młodu nasiąknie… było również świetną okazją do uświadomienia maluchów na temat tego, jak ważne jest zdrowe odżywianie. W międzyczasie mogły one również choćby postrzelać z łuku czy samodzielnie przygotować na ogniu smaczne podpłomyki, a wszystko to pod czujnym okiem lokalnych Indian.

 

Przedsięwzięcie zostało sfinansowane ze środków Gminy Banie Mazurskie, w ramach realizacji Gminnego Programu Profilaktyki i Rozwiązywania Problemów Alkoholowych i Przeciwdziałania Narkomanii, Gminnego Programu Przeciwdziałania Przemocy w Rodzinie i Ochrony Ofiar Przemocy w Rodzinie.

Powiązane artykuły