#ZDROWOROSNA W SP 5

„Edukacja środowiskowa – pierwsza w planie, na cóż bowiem zda się liczenie, czytanie, gdy życia na Ziemi nie stanie.” (I. Oksińska)

 

 

Maj to jeden z najpiękniejszych miesięcy w roku. Piękna pogoda sprzyja spędzaniu czasu na zewnątrz i sprawia, że chętniej dbamy o przyrodę. Uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5, mając na uwadze troskę o dobro planety, po raz drugi wzięli udział w projekcie ekologicznym #ZDROWOROSNA.

Po raz wtóry w naszej szkole młodzi ekolodzy zgłębiają zagadnienia dotyczące ochrony środowiska, zmian klimatu, oszczędzania energii, wody, surowców, segregowania i wykorzystywania odpadów gospodarczych. Dzięki tym zabiegom dzieci budują postawę odpowiedzialności za przyrodę w środowisku lokalnym. Edukacja ekologiczna kształtuje postawy szacunku do natury i niesie ze sobą dalekosiężne korzyści.

#ZDROWOROSNA to akcja promująca zdrowe uprawianie roślin i prawidłowe odżywianie. Projekt kierowany jest do uczniów z oddziałów przedszkolnych i klas I-III. Hodowla roślin to jeden z elementów zdrowego stylu życia, a także kreatywna, proekologiczna zabawa. Dzięki inicjatywie młodzi ludzie mogą w praktyczny sposób rozwijać swoje zainteresowanie ogrodnictwem, a przede wszystkim uprawą własnych warzyw. Ciesząca się dużą popularnością akcja łączy przyjemne z pożytecznym: bawi i uczy!

W poszczególnych klasach odbyły się liczne lekcje pokazowe z dziedziny ogrodnictwa. Uczniowie wyposażeni w pakiety edukacyjne ufundowane przez firmę W. Legutko, założyli uprawy roślin w swoich klasach. Pasjonaci przyrody wysiewali zdrowy i aromatyczny koper włoski. Ufamy, że wkrótce pielęgnowane nasiona, wydadzą obfity plon, a sama akcja uwrażliwi najmłodszych na przyrodę i zachęci do praktykowania prawidłowych nawyków żywieniowych.

Serdecznie dziękujemy formie W. Legutko za rzetelne zorganizowanie akcji i przekazanie profesjonalnych materiałów. Mamy nadzieję, że w pełni zasłużyliśmy na miano „Ogrodowych Super Bohaterów!”.

Podziękowania kierujemy również do wszystkich pań wychowawczyń, które z entuzjazmem zaangażowały się w projekt.

Anna Przybyło

Mały Samorząd Uczniowski

 

 

 

 

 

Powiązane artykuły