Zapraszają na kolejny film i dyskusję

Kino Kultura zaprasza na spotkanie Małomiasteczkowego Klubu Filmowego. Dyskusja odbędzie się 7 czerwca (początek – 18.00) po obejrzeniu filmu  „Bezmiar” w reżyserii Emanuele Crialese.

 

 

Rzym, lata 70. rodzina Borghetti właśnie wprowadza się do nowego mieszkania z widokiem na zachwycającą panoramę. Pozornie sielankowe życie Clary i jej męża podszyte jest powszednimi smutkami, poczuciem wyobcowania i samotności.
Nie brakuje im pieniędzy, ale nie są już zakochani w sobie i nie potrafią się rozstać. Pełna młodzieńczej energii i figlarności Clara nie pasuje do świata sztywnych dorosłych, nudzi się w ich towarzystwie, zwykłe śniadanie zamienia w muzyczne show, a w czasie rodzinnych uroczystości woli spędzać czas z dzieciakami pod stołem.
Najstarsza córka Adriana dostrzega opresyjność ojca, jego liczne zdrady oraz samotność, która ogarnia jej matkę. Dzieciom brakuje uwagi ojca, Clarze miłości i zrozumienia męża. Napięcie w relacjach rodziny sięga zenitu i prowadzi do krytycznego momentu, gdy Adriana, korzystając z tego, że nikt w sąsiedztwie jej nie zna, zaczyna udawać przed innymi dziećmi, że jest chłopcem.
(źródło: https://bestfilm.pl/main/film_streszczenie/10739, 25.05.2023 r.)
Bilety do nabycia na stronie: https://www.bilety24.pl/obiekt/kino-kultura-dom-kultury-w-goldapi-200.html

DK w Gołdapi

 

Powiązane artykuły