Powiązane artykuły

39 komentarzy do “Wtorkowa sesja Rady Miejskiej

 1. xyz

  Brawo Panie Andrzeju.
  Pierwszy punkt i 1 : 0 dla Pana. Wynik głosowania zaskoczył nie tylko obserwujących ale też Przewodniczącego Hołdyńskiego ….. Aaaa fe Panie Wojciechu. Na odrzucenie wniosku Tobolskiego byliście przygotowani a na pozytywne jego rozpatrzenie nie ? I dlatego przerwa w obradach ? Stare już i „wyświechtane” hasło „czas na zmiany” oby tym razem bardziej owocne dla mieszkańców Gołdapi i okolic.

  Ocena: 4.44/5. z 48 głosów.
  Please wait...
 2. mieszkaniec

  A gdzie ta sesja?

  Ocena: 2.67/5. z 15 głosów.
  Please wait...
  1. Jest przecież link…

   Ocena: 2.53/5. z 15 głosów.
   Please wait...
 3. Grażyna z Konikowa

  Chciałam bardzo podziękować pani Pietrewicz, że wpłynęła na panią Syperek w sprawie zmiany w głosowaniu dotyczącym członkostwa radnego Tobolskiego w komisjach. Była dziś sytuacja, że radny mógł zasiąść w komisjach bo pierwsze głosowanie było dla niego pomyślne, na szczęście dzięki pani Pietrewicz w drugim głosowaniu pani Syperek zmieniła zdanie i kolejny raz radnemu to się nie udało. Wyborcy na pewno też zapamiętają taką postawę pani Jasi Pietrewicz.

  Ocena: 4.12/5. z 41 głosów.
  Please wait...
  1. CC

   Te nasze lokalne PSL-ówki dalej nie wiedzą, czy mają wciąż trzymać z burmistrzem, czy też być w opozycji do niego. I tak źle, i tak niedobrze. Ale póki co pozostają w ekipie Tomasza.

   Ocena: 4.22/5. z 36 głosów.
   Please wait...
   1. Ania

    Na lokalne PSL-owi może mieć wpływ główny sponsor kampanii ich kandydata na burmistrza.

    Ocena: 3.47/5. z 19 głosów.
    Please wait...
  2. Wiesia

   Sarkazm? Dobre.

   Ocena: 3.50/5. z 16 głosów.
   Please wait...
 4. No pieknie.

  No burmistrz Luto wreszcie na centralnej pozycji. Czyżby specjalnie dla niego tę mównicę ustawili na samym środku sali konferencyjnej ? Teraz go nie przeoczysz. I już można ogłaszać same sukcesy. Np. sukces budowy ZPL.

  Ocena: 4.15/5. z 33 głosów.
  Please wait...
  1. Ela

   Mównica postawiona w centrum, dzielącą stół na pół. To tylko dla naszego burmistrza. Jest w centrum, jest najważniejszy… Tylko on…

   Ocena: 4.04/5. z 24 głosów.
   Please wait...
   1. Szot

    Z tego ustawienia mównicy wypada rozumieć, że teraz gospodarzem sesji jest burmistrz, nie przewodniczący Rady i radni.

    Ocena: 4.50/5. z 2 głosów.
    Please wait...
 5. Bogdan

  Ale co? Ale gdzie? Ale kiedy? A kto to jest Zdzisław G.? Ale o co chodzi? – To jest sposób reakcji burmistrza na rzeczowe pytania radnego. A pan przewodniczący Hołdyński twierdzi, że pytania radnego o nielegalne wysypiska śmieci nie dotyczą „okresu pracy burmistrza między sesjami”. Czyli pytać o pracę burmistrza pan przewodniczący nie pozwala. Więc czy o cokolwiek można burmistrza spytać?

  Ocena: 4.36/5. z 44 głosów.
  Please wait...
 6. Marek

  Czemu żaden z radnych nie wesprze Andrzeja Tobolskiego ? Czego się boicie? Czy nie wstyd wam milczeć?

  Ocena: 4.39/5. z 46 głosów.
  Please wait...
  1. Anna

   A w czym inny radny ma wesprzeć Radnego Tobolskiego?

   Ocena: 1.80/5. z 25 głosów.
   Please wait...
   1. GG

    We wszystkim. Bo nikt inny nic nie wniósł do tej sesji.

    Ocena: 4.00/5. z 30 głosów.
    Please wait...
    1. Z

     No nie. Jednak pytanie pana Mieruńskiego o sztandar Unii było ważne i potrzebne. Nie można mówić, że nikt inny nic do sesji nie wniósł.

     Ocena: 3.69/5. z 13 głosów.
     Please wait...
     1. xyz

      Warto posłuchać o co na piśmie pytała radna Wioletta Anuszkiewicz i radny Zbigniew Mieruński – może nie robią tego tak ekspresyjne jak radny Andrzej Tobolski, ale robią to w sposób systematyczny i uporządkowany, a to co na piśmie nie ginie w potoku słów i przepychanek słownych, szkoda tylko że podczas sesji nie czyta się odpowiedzi na pytania radnych.

      Ocena: 3.61/5. z 18 głosów.
      Please wait...
     2. xyztoo

      hahaha tak ! w szczególności tych dwóch radnych pyta…. ale o co pyta? czym oni w ogóle się zajmują? ile kasy biorą z gminy ? i CO ONI W OGÓLE TAM ROBIĄ? na niczym się nie znają , ale siedzą i są

      Ocena: 3.36/5. z 22 głosów.
      Please wait...
 7. Adam

  Panie Tobolski niech Pan nie liczy na żadne odpowiedzi burmistrza na bieżąco (nie na bieżąco – być może też!). Widać, że pan Hołdyński wspierając burmistrza będzie utrudniał udzielenie jakichkolwiek odpowiedzi, a inni radni nie reagują i milczą ze spuszczonymi głowami. Smutek wieje w tej sali.

  Ocena: 4.38/5. z 45 głosów.
  Please wait...
 8. Szymon

  Oj jak ostatnio popracowali Pietrewiczowa, Syperek, Staroszczuk, Hołdyński. Ciągle gdzieś wręczali nagrody, dziękowali, uczestniczyli. Tylko dlaczego tyle problemów w gminie? Dlaczego wydziały w urzędzie się rozpadają? Po odejściu pani Zymkowskiej z WIK ten wydział już w całkowitym rozpadzie. O tym w wystąpieniu burmistrza ani słowa. Wszystko w najlepszym porządku.

  Ocena: 4.28/5. z 39 głosów.
  Please wait...
 9. Angelika

  Pan Hołdyński zamiast wspierać swoich radnych w uzyskaniu odpowiedzi na pytania bardzo zdecydowanie to utrudnia a przecież nie taka powinna być jego rola. Jego spolegliwość wobec burmistrza jest porażająca. Moim zdaniem łamie regulamin obrad i szkoda, że inni radni tego nie zauważają i nie reagują. Pan Tobolski pozostaje sam na placu boju. Niestety w takiej sytuacji i przy takiej postawie pozostałych radnych jest bez szans.

  Ocena: 4.43/5. z 49 głosów.
  Please wait...
 10. Katon SC

  Nic nie jest lepiej w naszej radzie. I dlatego konsekwentnie przypominam, że powinniśmy w najbliższych wyborach koniecznie pozbyć się z rady tych, którzy są kompletnie dla samorządu bezwartościowi: Hołdyński, Pietrewicz, Staroszczuk, Janczuk, Wawrzyn, Zajączkowski, Dzienis a także Syperek. A przede wszystkim pozbyć się obecnego burmistrza.

  Ocena: 4.53/5. z 60 głosów.
  Please wait...
 11. Julia

  „Kiepski aktor na scenie przeszkadza bo żywi się konfliktem” – Gasparow. Piękny cytat. Wypisz wymaluj przypisać go należy zachowaniom przewodniczącego Hołdyńskiego.

  Ocena: 4.40/5. z 43 głosów.
  Please wait...
 12. J

  Wysłuchałem całej sesji, niestety z niesmakiem. Ani słowa nie usłyszałem o tym, że kilkadziesiąt drzew posadzonych w zeszłym roku wzdłuż Promenady także w tym sezonie wegetacji nie odżyło i wszystko wskazuje, że już nie odżyją. Nie wiadomo więc czy zostaną dosadzone zdrowe osobniki czy też stan obecny będzie zasmucał spacerowiczów.

  Ocena: 4.03/5. z 29 głosów.
  Please wait...
 13. J-pis

  Z sali obrad Rady Miejskiej znikł „sztandar Europy” nagroda jaką otrzymała gmina Gołdap za działalność pro europejską – oczywiście za czasów burmistrza Marka Mirosa, pytał dziś o to radny Mieruński pod koniec posiedzenia. Czy to tak burmistrz przygotowuje się na wizytę PIS-owskich polityków? Czy to wytyczne od jego popleczników?

  Ocena: 4.24/5. z 42 głosów.
  Please wait...
 14. Flaga

  To jest możliwe. Ale to pytanie chyba do przew. Hołdyńskiego, bo to sala obrad rady miasta. Czy wy panowie ukrywacie/usuwacie z burmistrzem flagę naszej UE? Panie, jak to jest? Państwo radni jak to jest?

  Ocena: 4.22/5. z 36 głosów.
  Please wait...
 15. Vanya

  Im bliżej do Królewca i Mińska.

  Ocena: 4.41/5. z 27 głosów.
  Please wait...
 16. Rozliczę was

  Ta skarbnik białek coraz bardziej bezczelna się robi… i to jeszcze za nasze pieniądze tam siedzi i łaskę robi 🙁

  Ocena: 4.47/5. z 43 głosów.
  Please wait...
  1. Obserwator gokdapskiej sceny politycznej

   A już rozwaliło mnie to iż merytorycznie nie potrafi odpowiedzieć na proste pytanie Tobolskiego,/ a nie potrafi bo po prostu nie wie /i już i ona formuuje zdanie: na piśmie, na piśmie

   Ocena: 4.41/5. z 34 głosów.
   Please wait...
  2. Tomcio

   nie wiedziałem, że panna Rita łaskę robi.

   Ocena: 4.50/5. z 16 głosów.
   Please wait...
 17. Zuza

  Radni, to że z jednym wyjątkiem nie odnieśliście się do zniknięcia sztandaru z waszej sali i nie zareagowaliście na prostacką odpowiedź burmistrza w tym temacie, stawia was razem z nim w jednym szeregu.

  Ocena: 4.44/5. z 36 głosów.
  Please wait...
 18. Lookacz

  Link do posiedzenia esesja nie działa. Nie ma tam tej tragedii. Coś wiadomo dlaczego?

  Ocena: 4.00/5. z 16 głosów.
  Please wait...
 19. Lilijka

  Tzw „anonimizacja” treści ostatniej sesji Rady może być niestety wstępem do tego, że retransmisje z obrad sesji staną się reliktem przeszłości. Wystarczy bowiem, że ktoś komu będzie zależało żeby retransmisja była niemożliwa celowo użyje publicznie podczas obrad treści, które nie odpowiadają zasadom RODO i retransmisji nie będzie. A komu może na tym zależeć i kto miałby takie możliwości? Chyba więc pozostanie nam wtórne nagrywanie żywej transmisji, wtedy nikt już tego nie ukryje.

  Ocena: 4.52/5. z 25 głosów.
  Please wait...
 20. Fun of luto

  Obraz sierżanta i Hołdyńskiego widzimy na każdej sesji rady miasta. Tylko my mieszkańcy możemy to zmienić. Pietrewiczowe, czy syperkowe tego jak widzimy nie zrobią. To co oni czynią jest straszne. Niekompetencja, buta dla tej grupy ( w zasadzie zorganizowanej ) to już norma. To niestety jest układ. Zadaje pytanie, gdzie są służby państwowe, które pociągną tę grupę do odpowiedzialności.

  Ocena: 4.48/5. z 33 głosów.
  Please wait...
 21. Mieszkaniec

  Panie Andrzeju, dziękujemy panu za niezłomność i wytrwałość pomimo widocznej niechęci przewodniczącego i radnych w sprawach rozliczenia i uwidocznienia nadużyć burmistrza.

  Ocena: 4.59/5. z 29 głosów.
  Please wait...
 22. Temida

  Mnie zastanawia temat nielegalnych wysypisk śmieci i innych odpadów, poruszany, nie pierwszy raz przez Tobolskiego. Czy w konsekwencji ujawnienia tych wysypisk możemy stracić status uzdrowiska ? Tym bardziej ,że nie wiadomo co , gdzie i ile było zakopywane. Dawaj pan ten temat do telewizji panie radny, niech przyjaciel Zdzicha się tłumaczy, czy wiedział i co z tym zrobił.

  Ocena: 4.68/5. z 25 głosów.
  Please wait...
  1. Siwy Drozd z Jabłońskich

   Dziwi mnie że burmistrz ani przewodniczący ( także pozostali radni ) nie podejmują tematu tych wysypisk śmieci

   Ocena: 4.33/5. z 24 głosów.
   Please wait...
 23. Mariuszek

  Tomusiowi życzę w dniu dzisiejszym kontynuacji dobrej zabawy.

  Ocena: 4.24/5. z 21 głosów.
  Please wait...
  1. Piter

   A ja nie, bo bawi się za pieniądze mieszkańców gminy Gołdap! Oby jak najkrócej!

   Ocena: 4.27/5. z 11 głosów.
   Please wait...
 24. Pasażer

  Czy leci z nami pilot.

  Ocena: 4.00/5. z 12 głosów.
  Please wait...