Przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h

Policjanci zatrzymali prawo jazdy kierowcy, który w obszarze zabudowanym przekroczył dozwoloną prędkość o ponad 50 km/h.

 

Policjanci z gołdapskiej drogówki zatrzymali kierowcę, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 101 km/h. Mężczyzna przez swój pośpiech stracił prawo jazdy na okres 3 miesięcy i został ukarany wysokim mandatem karnym. Ponadto, na jego konto wpłynęło 13 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło w poniedziałek (29 maja) po godzinie 18:00 w Gołdapi na ulicy Warszawskiej. Policjanci z gołdapskiej drogówki zatrzymali do kontroli kierującego jaguarem. Powodem kontroli było przekroczenie dopuszczalnej prędkości w obszarze zabudowanym. Po wylegitymowaniu, kierowcą, który tak bardzo się śpieszył, okazał się być 54-letni mieszkaniec naszego powiatu. Policyjny miernik prędkości wskazał 101 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Mundurowi zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy oraz nałożyli mandat karny w wysokości 1500 złotych. Dodatkowo, do jego konta zostało dopisanych 13 punktów karnych.

Policjanci przypominają, że teren zabudowany to szczególny obszar. Charakteryzuje go większy ruch pieszych i rowerzystów. Dlatego obowiązujące tam ograniczenie prędkości do 50 km/h powinno być szczególnie respektowane przez kierowców.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły