Kolejny pijany kierowca odpowie przed sądem

Pomimo wielu apeli mundurowych o zachowanie trzeźwości za kierownicą, niektórzy użytkownicy dróg zdają się być niewzruszeni wysokimi i surowymi karami. Wczoraj gołdapscy policjanci zatrzymali kolejnego nietrzeźwego kierującego. 40-letni mężczyzna zdecydował się wsiąść za kierownicę mając ponad promil alkoholu w organizmie. Teraz za swoje zachowanie odpowie przed sądem.

 

 

 

Kierowanie pojazdem w stanie nietrzeźwości jest przestępstwem. Wsiadając za kierownicę będąc pod działaniem alkoholu nie tylko narażamy się na karę grzywny, karę ograniczenia wolności albo pozbawienia wolności do lat 2. Przede wszystkim narażamy zdrowie oraz życie zarówno swoje jak i innych uczestników ruchu drogowego.

Wczoraj (16 maja) do nieodpowiedzialnego zachowania na drodze dopuścił się 40-letni mieszkaniec powiatu oleckiego. Wtedy to, kilkanaście minut przed północą gołdapscy policjanci podczas patrolu miasta zauważyli osobową mazdę. Funkcjonariusze zatrzymali pojazd do kontroli drogowej. Już w trakcie rozmowy policjanci poczuli od kierującego zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie alkomatem wykazało w organizmie 40-latka ponad promil alkoholu. Mężczyzna stracił prawo jazdy. Teraz odpowie przed sądem za kierowanie pojazdem mechanicznym w stanie nietrzeźwości.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły