Wspominano Marka Mirosa

Ponad sto osób uczestniczyło w sobotnim spotkaniu „In memoriam Marka Mirosa”. Byli to nie tylko gołdapianie, ale niemałe grono spoza naszego miasta, w tym synowie z rodzinami. Były wspomnienia, prezentacje fotograficzne, mozaika filmowa i muzyka.

 

Spotkanie odbywało się w gołdapskiej „Matrioszce”. Tak pisze o tym wydarzeniu Jolanta Piotrowska, radna wojewódzka i członkini Zarządu Województwa Warmińsko-Mazurskiego:

– Dziś w Gołdapi wzięłam udział w spotkaniu – wspomnieniu zmarłego niedawno wieloletniego Burmistrza – Marka Mirosa. Na sali wypełnionej do ostatniego miejsca – rodzina, przyjaciele, samorządowcy, koleżanki i koledzy, współpracownicy. Były osobiste wspomnienia, mnóstwo ciepłych słów, chwile wzruszające i pełne humoru, przypominające fakty oczywiste i nieznane z życia Marka, człowieka nietuzinkowego, pełnego energii, niezwykle zasłużonego dla Gołdapi i polskiego samorządu. Piękne spotkanie. Dziękuję za zaproszenie.

Przy okazji powstała społeczna inicjatywa nazwania gołdapskiej promenady uzdrowiskowej – Promenadą Marka Mirosa. Inicjatorzy zebrali już około stu podpisów na rzecz tego przedsięwzięcia. Po zebraniu co najmniej dwustu odpowiednie pismo skierowane zostanie do przewodniczącego Rady Miejskiej Gołdapi.


Aktualności

Powiązane artykuły