Karnawałowy bal bohaterów literackich w Szkole w Boćwince

Pod koniec stycznia uczniowie Szkoły Podstawowej w Boćwince bawili się na balu karnawałowym pod hasłem „KOROWÓD BOHATERÓW LITERACKICH”. Celem zabawy było przypomnienie bogactwa postaci książkowych i ich prezentacja w sposób widowiskowy.

 

 

 

Był to pomysł na popularyzację czytelnictwa wśród dzieci. Uczestnicy przebrali się za swoich ulubionych bohaterów z książek. Młodszym dzieciom szczególnie bliskie były postacie z bajek i baśni, natomiast starsi uczniowie wybierali kreacje z lektur. Punktem kulminacyjnym był korowód bohaterów literackich. Dziewczęta i chłopcy ubrani w stroje swych ulubieńców z baśni, bajek, literatury fantasy, powieści zaprezentowali się na czerwonym dywanie i walczyli o nagrodę na najbardziej kreatywne przebranie.

Dzieci mogły poczuć się jak wielkie sławy i pozowały do zdjęć na specjalnie przygotowanej ściance. Wszyscy spisali się na medal! Barwny korowód bajkowych bohaterów prezentował się wyśmienicie. Można było spotkać takie gwiazdy jak: Pan Kleks, Ania z Zielonego Wzgórza, Bella, Pinokio, Hermiona, Pippi Langstrumpf, księżniczka na ziarnku grochu, kot w butach, Czerwony Kapturek i wiele wiele innych. Podczas balu nie zabrakło zabawy z animatorem, a także rozstrzygnięcia konkursu na króla i królową balu.

Kiedy czas zabawy dobiegł końca dzieci z żalem opuszczały salę. Bal umożliwił dzieciom i wychowawcom spędzenie czasu w miłej atmosferze. Wspólna zabawa przyniosła wiele radości naszym wychowankom, a to było głównym celem tego balu.

SP w Boćwince

 

 

 

 

Powiązane artykuły