Szczytna – idealne miejsce na ferie w górach

Zamek Szczytna

Kotlina Kłodzka to jeden z najpiękniejszych regionów w Polsce, który oferuje wiele atrakcji turystycznych dla odwiedzających. Miasteczko Szczytna jest doskonałą bazą wypadową do zwiedzania tego pięknego regionu.

Jednym z najważniejszych zabytków Szczytnej jest Zamek Leśna Skała, który góruje nad miastem. Zamek ten powstał w XIX wieku i obecnie jest udostępniony do zwiedzania. Warto wejść na taras widokowy, skąd rozpościera się niesamowity widok na okolicę. Innym ciekawym zabytkiem jest barokowy kościół św. Jana Chrzciciela, w którym znajdują się cenne ambona z 1748 roku oraz figura patrona w ołtarzu głównym.

Atrakcje turystyczne Kotliny Kłodzkiej

Tuż obok Szczytnej znajduje się Park Narodowy Gór Stołowych, który oferuje wiele ciekawych szlaków pieszych i rowerowych oraz piękne krajobrazy. Warto również wybrać się do Dusznik Zdroju, gdzie znajduje się Muzeum Papiernictwa oraz Park Zdrojowy.

W dalszej okolicy Szczytnej znajduje się Rezerwat Przyrody Torfowisko pod Zieleńcem oraz uzdrowisko Polanica Zdrój, które oferują wiele ciekawych spacerów i atrakcji.

Szczytna jest doskonale położona, u stóp Gór Stołowych, co pozwala na szybkie i łatwe dotarcie do wielu atrakcji turystycznych. Miasto jest również ustronne i spokojne, co pozwala na wypoczynek od zgiełku miasta. W Szczytnej nie ma dużego ruchu turystycznego, co pozwala na relaks i odpoczynek od codziennych obowiązków.

Warto odwiedzić Kotlinę Kłodzką i zatrzymać się w Szczytnej, aby zwiedzić piękne Karkonosze oraz spędzić czas na świeżym powietrzu, uprawiając turystykę pieszą lub rowerową. Można także skorzystać z licznych tras narciarskich i wyciągów narciarskich dostępnych w okolicy. Miasteczko jest również znane z ciekawych muzeów i galerii sztuki, a także z licznych restauracji serwujących tradycyjną kuchnię regionalną.

Gdzie przenocować

Kotlina Kłodzka to piękny region w Polsce, oferujący wiele atrakcji turystycznych, takich jak malownicze krajobrazy, ciekawe zabytki i liczne szlaki turystyczne. Warto odwiedzić miasta takie jak Kłodzko, Duszniki-Zdrój czy Międzylesie, a także zatrzymać się w Szczytnej, gdzie można skorzystać z komfortowych apartamentów Jaskółczy Zakątek – https://apartamentyszczytna.pl. W Kotlinie Kłodzkiej znajdziemy wiele atrakcji, dlatego jest to idealne miejsce na wypoczynek dla całej rodziny.


Porady

Powiązane artykuły