Policjanci zabezpieczyli miejsce znalezienia niewybuchu

Na terenie leśnym w Pogorzeli znaleziono pocisk z czasów II wojny światowej. Gołdapscy policjanci zabezpieczyli znalezisko oraz pobliski teren do czasu pojawienia się saperów. Przypominamy, że mimo upływu lat takie znaleziska wciąż są groźne.

 

 

 

Wczoraj (26 stycznia) kilka minut po godzinie 8:00 dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie, że na terenie leśnym w Pogorzeli znajduje się niewybuch. We wskazane miejsce natychmiast został skierowany policjant rozpoznania pirotechnicznego, który potwierdził, że jest to pocisk moździerzowy z czasów II wojny światowej.

Policjant przekazał szczegółowe informacje patrolowi saperskiemu z Jednostki Wojskowej w Giżycku i jeszcze tego samego dnia podjęto pocisk. Do czasu zabrania pocisku przez saperów funkcjonariusze gołdapskiej komendy zabezpieczali miejsce, aby żadna z postronnych osób nie miała do niego dostępu.

Przypominamy, aby w sytuacji znalezienia niewybuchu nie odkopywać go, nie dotykać i nie przemieszczać. Miejsce znalezienia pocisku należy zabezpieczyć przed dostępem innych osób i niezwłocznie przekazać informację o znalezisku odpowiednim służbom.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły