Pracowity weekend gołdapskich policjantów. Na drogach nadal panują trudne warunki – policja apeluje o ostrożność!

Od kilku dni na drogach panują trudne warunki do jazdy. Opady śniegu, silne zamiecie oraz śliska nawierzchnia stawiają wyzwanie kierowcom. Pamiętajmy, że nadmierna prędkość i gwałtowne niekontrolowane manewry mogą spowodować utratę panowania nad pojazdem, a w konsekwencji doprowadzić do kolizji i wypadków!

 

 

 

 

 

 

W ciągu minionego weekendu policjanci z gołdapskiej drogówki ujawnili blisko 60 wykroczeń popełnionych przez uczestników ruchu drogowego. Ponad 20 z nich dotyczyła przekroczenia dopuszczalnej prędkości. Funkcjonariusze nałożyli łącznie 49 mandatów karnych, a wobec 3 osób zastosowali pouczenie. Sporządzili także trzy wnioski do sądu o ukaranie. Policjanci skrupulatnie kontrolowali również stan techniczny pojazdów. W wyniku podjętych działań zatrzymali 8 dowodów rejestracyjnych pojazdów, które nie posiadały wymaganego badania technicznego lub wskazywały, że ich stan może zagrażać porządkowi lub bezpieczeństwu w ruchu drogowym. Dodatkowo, przez ostatnie trzy dni mundurowi pracowali na miejscu czterech kolizji drogowych.

Do groźnie wyglądającego wypadku doszło w piątek (27 stycznia) kilkanaście minut przed godziną 7:00 na drodze wojewódzkiej numer 651 między Rogajnami a Pluszkiejmami. Policjanci, którzy pracowali na miejscu ustalili, że 22-letni kierujący osobowym BMW nie dostosował prędkości do trudnych warunków panujących na drodze w wyniku czego na łuku drogi zjechał na przeciwległy pas jezdni, gdzie czołowo zderzył się z prawidłowo jadącą osobową mazdą. Siła uderzenia była tak duża, że mazda wpadła do rowu, a BMW dachowało. W obu pojazdach podróżowali tylko kierowcy, którzy byli trzeźwi. Żaden z nich nie potrzebował pomocy medycznej. 22-latek został ukarany mandatem karnym w wysokości 1100 złotych, a do jego konta ewidencyjnego zostało zapisanych 10 punktów karnych. Mundurowi zatrzymali również dowody rejestracyjne obu pojazdów.

Tego samego dnia, około godziny 10:00 oficer dyżurny gołdapskich policjantów został poinformowany o tym, że między Marcinowem a Grabowem w przydrożnym rowie znajduje się samochód. Na miejsce natychmiast zadysponowano policjantów Zespołu Ruchu Drogowego. Funkcjonariusze obsługujący te zdarzenie drogowe ustalili, że 55-letnia kierująca fiatem straciła panowanie nad autem w wyniku czego zjechała do przydrożnego rowu, gdzie pojazd przewrócił się na dach. Kobieta podróżowała sama i była trzeźwa. Na szczęście nie odniosła żadnych obrażeń. Mundurowi ukarali kobietę mandatem karnym w wysokości 100 złotych oraz zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Natomiast w niedzielę (29 stycznia) około godziny 2:00 gołdapscy policjanci otrzymali informację, z której wynikało, że w Lisach w przydrożnym rowie znajduje się audi. Funkcjonariusze, którzy przybyli na miejsce zdarzenia ustalili, że 36-letni mieszkaniec gminy Banie Mazurskie nie dostosował prędkości do warunków panujących na drodze i stracił panowanie nad pojazdem. W wyniku czego mężczyzna uderzył w drzewo i zatrzymał się w przydrożnym rowie. 36-latek podróżował sam, był trzeźwy i nie potrzebował pomocy medycznej. Jednak w trakcie czynności legitymowania okazało się, że mężczyzna nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami mechanicznymi. Za spowodowanie zdarzenia drogowego policjanci nałożyli na niego mandat karny w wysokości 3000 złotych. Natomiast za kierowanie pojazdem bez uprawnień 36-latek będzie musiał wytłumaczyć się przed sądem. Dodatkowo funkcjonariusze zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu.

Również w niedzielę, około godziny 7:40 w Marcinowie doszło do kolejnego wypadku. Z ustaleń policjantów wynika, że 40-letni kierujący osobową skodą stracił panowanie nad samochodem w wyniku czego zjechał na lewą stronę jezdni, uderzył w pionowy znak drogowy, po czym zjechał do przydrożnego rowu. Mężczyzna jechał sam, był trzeźwy i nie odniósł żadnych obrażeń. W trakcie czynności policjanci ustalili, że pojazd nie posiada aktualnych badań technicznych w związku z czym zatrzymali dowód rejestracyjny pojazdu. Kierujący za popełnione wykroczenie w ruchu drogowym został ukarany mandatem karnym.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły