Andrzejki w przedszkolu w Boćwince

Wigilia św. Andrzeja, czyli popularne andrzejki, od bardzo dawna są tradycyjnym dniem wróżb. Nasze przedszkolaki również chciały poznać uroki wróżb i z tego powodu, 30 listopada  wzięły udział w zabawie andrzejkowej.

 

Sala, która każdego dnia służy nam do zabawy i nauki, w magiczny sposób „zamieniła się” w tajemnicze miejsce pełne lampek, papierowych duszków, czarnych kotów, czarownic, serpentyn. Nastrojowa muzyka i „czarodziejskie” dekoracje wprowadziły nas w świat magii. Andrzejkową atmosferę dopełniały także kolorowe stroje, w które przebrały się przedszkolaki – nie zabrakło księżniczek, wróżek, królów, supermanów i innych bajkowych postaci. Wspólnie wróżyliśmy oraz  czarowaliśmy, by poznać to, co czeka nas w przyszłości.

Dzieci pod opieką pani  przelewały wosk przez dziurkę od klucza i starały się z jego kształtu odczytać, co jest im pisane. Dzieci dowiedziały się kim zostaną w przyszłości – okazało się, że będą wśród nas dyrektorzy, nauczyciele, piosenkarze i aktorzy, policjanci, prawnicy, a nawet sędzia.

Mamy nadzieję, że tak wyśmienita zabawa andrzejkowa powtórzy się również w przyszłym roku i dostarczy nam tyle samo, a może nawet więcej, radosnych przeżyć.


Aktualności

Powiązane artykuły