Wtorkowa sesja Rady Powiatu

Posiedzenie rozpocznie się o 13.00. Link do transmisji i retransmisji: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/286/rada-powiatu-w-goldapi.htm

 

 

 

Porządek obrad:

 1. Otwarcie Sesji.
 2. Przedstawienie porządku obrad Sesji.
 3. Przyjęcie protokołu z LIX (59) Sesji.
 4. Informacja przewodniczącego Rady z prac Rady w okresie międzysesyjnym.
 5. Informacja starosty z działalności Zarządu Powiatu w okresie międzysesyjnym oraz informacja z wykonania uchwał Rady Powiatu.
 6. Wnioski i opinie Komisji Stałych Rady.
 7. Przedstawienie informacji o wykonanych zadaniach inwestycyjnych i remontach na drogach powiatowych w roku 2022 oraz informacji dotyczących przygotowania
  do sezonu zimowego.
 8. Przedstawienie informacji o remontach i inwestycjach przeprowadzonych w roku 2022 na obiektach będących w zasobie Powiatu Gołdapskiego oraz o pozyskanych środkach zewnętrznych oraz ich wykorzystaniu w porównaniu do roku poprzedniego.
 9. Podjęcie uchwał Rady Powiatu w sprawach:
  1. zmieniająca uchwałę w sprawie określenia zadań i wysokości środków Państwowego Funduszu Rehabilitacji Osób Niepełnosprawnych przeznaczonych na zadania
   w 2022 roku;
  2. ustalenia na rok 2023 wysokości opłat za usunięcie pojazdu z drogi i jego parkowanie na parkingu strzeżonym oraz wysokości kosztów powstałych w razie odstąpienia od usunięcia pojazdu;
  3. przyjęcia „Programu Ochrony Środowiska dla Powiatu Gołdapskiego do roku 2030”;
  4. ustalenia wysokości opłat za usunięcie i przechowywanie statku lub innego obiektu pływającego na 2023 rok;
  5. wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z Miastem Suwałki w sprawie organizacji nauki religii Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego dla uczniów uczęszczających do szkół prowadzonych przez Powiat Gołdapski;
  6. zmian Wieloletniej Prognozy Finansowej Powiatu Gołdapskiego na lata 2022–2037,
  7. zmian budżetu powiatu w roku 2022.
 10. Interpelacje Radnych.
 11. Zapytania Radnych.
 12. Wnioski i oświadczenia Radnych.
 13. Odpowiedzi na zgłoszone zapytania, interpelacje i wnioski Radnych.
 14. Odpowiedzi na zgłoszone wnioski Komisji Stałych Rady.
 15. Sprawy różne.
 16. Wolne wnioski.
 17. Głos wolny.
 18. Zamknięcie obrad.

Aktualności

Powiązane artykuły

11 komentarzy do “Wtorkowa sesja Rady Powiatu

 1. Cz

  Czy nadal jest w Radzie Powiatu wakat po radnym Grendzie?

  Ocena: 3.09/5. z 23 głosów.
  Please wait...
 2. Ja

  A co z radnym Kuskowskim?
  Też już w Gołdapi nie mieszka…

  Ocena: 3.08/5. z 25 głosów.
  Please wait...
 3. GF

  W sprawie ponownego, od początku, procedowania skargi pani Grendy na panią starostę, złośliwość radnego Kuskowskiego i radnej Falińskiej jest tak wyraźna i oczywista jak to, że jutro będzie środa. Zgodnie z rozstrzygnięciem wojewody w grę powinno wchodzić wyłącznie ponowne głosowanie nad wypracowanymi projektami uchwał w tej sprawie, a nie ponowne rozpatrywanie całości. Złośliwość polega na tym, żeby KONIECZNIE raz jeszcze całą sprawę publicznie roztrząsać.

  Ocena: 2.61/5. z 31 głosów.
  Please wait...
  1. WSI

   Pan Jan dostał parę złotych od patronów gazety i przedszkolanki i będzie teraz zasypywał komentarzami broniącymi spraw przegranych, osób niegodnych, ludzi skończonych?

   Wy, ludzie ze służb jesteście tak rozpoznawalni! Nawet na emeryturze.

   Ocena: 2.00/5. z 29 głosów.
   Please wait...
   1. Jan

    Piszcie, piszcie, nie szkodzi. Ja nawet lubię takie facecje. Ale te pieniądze „od patronów gazety” i „od przedszkolanki” to bym poprosił na mój prywatny numer konta.

    Ocena: 3.78/5. z 23 głosów.
    Please wait...
 4. Aniela

  Już dawno zauważyłam pewną moim zdaniem niestosowność w wystąpieniach na Sesji kierowników wydziałów. Chodzi o to, że wywołani do głosu na Sesji omawiając dotyczące ich tematy czy projekty uchwał ograniczają się oni do stwierdzenia „projekt szeroko był omawiany na Komisjach, jeśli są pytania – odpowiem, jeśli nie ma – proszę o przyjęcie projektu”. Niestety powoduje to, że oglądający Sesję mieszkańcy nie mają zazwyczaj żadnego pojęcia o czym mowa i co uchwalono. Uważam, że kierownicy powinni jednak choćby w trzech zdaniach nakreślić sprawę i zaproponowane w projekcie zmiany. Inaczej transmisja z obrad staje się kompletnie bezprzedmiotowa. Bo mieszkańcy chcą nie tylko oglądać przepychanki i kłótnie ale też dowiedzieć się o zmianach proponowanych w mieście i powiecie.

  Ocena: 3.44/5. z 36 głosów.
  Please wait...
  1. xyz

   Bardzo słuszna uwaga. Niestety, ten tekst jest używany i w gminie i w powiecie. Popieram wypowiedź i też czekam na szersze omawianie spraw … omawianych przez komisję. A może wreszcie posiedzenia komisji też powinny być upubliczniane….

   Ocena: 3.00/5. z 22 głosów.
   Please wait...
   1. Aniela

    Dzięks xyz. A ja to bym jeszcze chciała wyraźnie usłyszeć czy posiedzenia Komisji są dostępne dla publiczności, tak żeby można było wejść i posłuchać.

    Ocena: 3.38/5. z 16 głosów.
    Please wait...
 5. ABW

  Podstęp, cwaniactwo, ucieczka, zasłanianie się innymi, niekompetencja. Cała trójka: Wardziejewska, Ciołek, Iwaniuk.

  Czy to aby na pewno najlepszy sposób zarządzania powiatem? Czy wy nie widzicie, że wstyd wam rękę podać publicznie i ludzie omijają was szerokim łukiem?

  A dzisiejsza szopka z przemyceniem niewygodnej uchwały pod nieobecność radnej Tomaszewskiej i z pominięciem pani Grendy to już cyrk klasy B. Oj zaboli was jeszcze takie igranie z ludzką krzywdą. Wybory już niedługo o ile zachowacie stołki do tych wyborów.

  Ocena: 2.79/5. z 28 głosów.
  Please wait...
  1. Azaliż

   Coś w tym jest bo niepowiadomienie odpowiednio wcześniej radnych o planowanej „wrzutce” jest takim cwaniactwem. Szkoda, że nie było pani Tomaszewskiej bo ja cały czas czekam na publiczne wyjaśnienia pani Iwaniuk w sprawie wejścia na konto ZUS radnej Tomaszewskiej. To wbrew pozorom poważna sprawa i powinna być dokładnie wyjaśniona.

   Ocena: 3.66/5. z 35 głosów.
   Please wait...
   1. Domino

    To nie tylko wejście na konto tylko pani Tomaszewskiej. Podobno sprawdzanych osób było kilka i to akurat tych, którzy głośno mówią o nieprawidłowościach Ciołka i Wardziejewskiej.
    Komu były potrzebne takie informacje, na czyje polecenie i komu zostały udostępnione?

    Sprawa dla prokuratora – to pewne!

    Pani Iwaniuk traci stanowisko – pytanie czy sama zrezygnuje czy rada ją odwoła czy zrobi to sąd wydając wyrok.

    Kostki domina zaczynają się przewracać.

    Ocena: 3.72/5. z 29 głosów.
    Please wait...