Powiązane artykuły

32 komentarzy do “Wtorkowa sesja Rady Miejskiej

 1. Dora

  Komentarz do „Komentarz. Jak pan się pan czuje, panie przewodniczący?” jest taki, że należy powtórzyć niedawny wpis Katona SC.
  „Pewien rzymski senator każde swoje przemówienie w Senacie kończył sugestią, że należy zniszczyć Kartaginę. Przenosząc to na nasz grunt uważam, że należy bezwzględnie pozbyć się z Rady Miejskiej Hołdyńskiego, Wawrzyna, Janczuka, Pietrewicz, Dzienis, Zajączkowskiego i Chmielewskiego.”
  Po panu Hołdyńskim spodziewać się normalnego przyzwoitego zachowania już nie można bo to musiałaby być jakaś rewolucja. A na to się nie zanosi.

  Ocena: 2.63/5. z 84 głosów.
  Please wait...
 2. Dora chyba zapomniała o Wałejko , i Syperek , że o Pani Ani nie zapominając.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 2.33/5. z 78 głosów.
  Please wait...
  1. Dora

   Jeśli już to nie ja a Katon SC. Bo to jego senatorski tekst.

   Ocena: 1.72/5. z 58 głosów.
   Please wait...
 3. Helena

  5-letni okres karencji na sprzedaż mieszkania nabytego z zasobów gminy, przy przyjęciu propozycji radnej Anuszkiewicz i Mieruńskiego (90% zniżki!) wydaje się powodować tworzenie dość łakomego kąsku nawet dla niezamożnych rodzin jakie tam mieszkają. A pamiętajmy też, że ci którzy je za grosze dostaną niekoniecznie włożą w budynek swoje pieniądze więc argument, że przerzucamy na nich koszty utrzymania czy remontu budynku są niezbyt do przyjęcia. Takie są jednak niestety (te 5-letnie) zasady, ale ja też chciałbym nabyć mieszkanie za 10 % , spokojnie odczekać 5 lat i sprzedać je z dużym zyskiem, bez względu na jego stan. Nieprzemyślana propozycja obojga radnych i ze szkodą dla budżetu i majątku gminy.

  Ocena: 2.38/5. z 78 głosów.
  Please wait...
 4. Zagadka

  Taka zagadka. Panowie radni Wawrzyn i Janczuk, członkowie Społecznej Komisji Mieszkaniowej, rodzinie którego ze swoich kolegów radnych żeście w ostatnim okresie przydzielili takie mieszkanie socjalne?

  Ocena: 2.51/5. z 73 głosów.
  Please wait...
 5. Zygmunt

  Niesłuchanie głosu mieszkańców w Gołdapi sprawie zagospodarowania terenu pomiędzy ulicami Ustronie i Stadionowej, jacy nie chcą tam żadnej zabudowy wielomieszkaniowej jest bardzo wyraźnym okazaniem braku szacunku dla wyborców.

  Ocena: 2.34/5. z 71 głosów.
  Please wait...
 6. Grażyna Kozaczka

  Pani radna Pietrewicz prosi o poprawkę w dacie przy projekcie Planu Pracy swojej Komisji na rok 2023. A dlaczego? Dlatego, że to jest na zasadzie kopiuj-wklej, z ubiegłego roku, z nieznacznymi zmianami. Żadnej już tam pracy nie ma. Przykre to.

  Ocena: 2.54/5. z 76 głosów.
  Please wait...
 7. J

  Zwięzła, ugodowa, rzeczowa, przyjazna interesowi miasta i mieszkańcom oraz konstruktywna interpelacja padła z ust pana Tobolskiego w sprawie ZPL. Pan burmistrz powinien skorzystać z rady a przy tym dostrzec pozytywne podejście pana radnego Tobolskiego do całej sprawy.

  Ocena: 2.46/5. z 74 głosów.
  Please wait...
 8. Lilijka

  Panie Andrzeju Tobolski, jeśli nie wie Pan czegoś na pewno to dla własnego bezpieczeństwa i dla swojego dobrego imienia nie powinien Pan w swoich wypowiedziach na Sesji używać słowa „prawdopodobnie”. Myślę, że to dobra rada.

  Ocena: 1.85/5. z 66 głosów.
  Please wait...
 9. Feliks

  Pan przewodniczący Wojciech Hołdyński uważa, że pytanie radnego zakończone wyraźnym w głosie znakiem zapytania nie jest „zapytaniem”! i nie powinno być zadawane. Pan Hołdyński zrobi wszystko żeby zdyskredytować wypowiedź radnego Tobolskiego. To brzydkie zachowanie.

  Ocena: 2.55/5. z 76 głosów.
  Please wait...
 10. Michał

  Krótka piłka. Radny ma uprawnienia kontrolne w trybie art 24 Ustawy o Samorządzie, czy ich nie ma?

  Ocena: 2.27/5. z 70 głosów.
  Please wait...
 11. Waldek

  Pomoc Ukrainie generatorami prądu w przetrwaniu zimy to słuszna i potrzebna inicjatywa. W sprawie ich dostarczenia na Ukrainę to w tę sprawę warto zaangażować lub skorzystać z pomocy pana Jaromira Krajewskiego, który często dostarcza pomoc Ukraińcom bezpośrednio na ich teren.

  Ocena: 2.21/5. z 84 głosów.
  Please wait...
 12. Bączek

  Burmistrzu, ci co „wstrzymują nasze KPO” siedzą w Warszawie, nie w europarlamencie. Jeśli Pan widzi to inaczej to po prostu widać, że ustawia się Pan (lub jest ustawiany) po niewłaściwej stronie.

  Ocena: 2.53/5. z 88 głosów.
  Please wait...
  1. Europejczyk

   Nad czym tu dyskutować? Wskażmy jak JEST – ci co „wstrzymują nasze finanse z KPO” to rządzący, to PIS. Chwilę temu premier Morawiecki z pis-u publicznie mówił i oświadczał, że pieniądze europejskie z KPO to są „drobne”, środki finansowe bez znaczenia i możemy jako państwo bez nich się obejść. A teraz pis się „zakiwał” no i kasy „nima”. Burmistrzu do swoich proszę z tymi żalami.

   Ocena: 2.47/5. z 85 głosów.
   Please wait...
 13. Taka uwaga

  Bardzo rozsądnie, choć mógł jeszcze mocniej, pan radny Mieruński uświadomił burmistrzowi, że nie miesza się wielkiej polityki europejskiej do sprawy naszej gołdapskiej pomocy marznącym i pozostającym bez światła Ukraińcom. Nie jest dobrze, że burmistrz Gołdapi nie dostrzega kogo naprawdę powinniśmy obarczać za to, że do naszego miasta ciągle jeszcze nie spływają środki z KPO.

  Ocena: 2.51/5. z 88 głosów.
  Please wait...
  1. Anonim

   Taki nagłówek z dzisiejszej prasy – Premier Mateusz Morawiecki organizował spotkania z politykami PiS, by ich przekonywać do spodziewanego porozumienia z Komisją Europejską ws. KPO. W ich czasie obwiniał Zbigniewa Ziobrę o brak miliardów euro na KPO i podkreśla, że bez tych pieniędzy polski budżet w przyszłym roku zacznie się rozlatywać

   Ocena: 2.25/5. z 83 głosów.
   Please wait...
 14. Irek

  Zabolał Pana burmistrza wniosek Tobolskiego żeby zmniejszyć wynagrodzenia niektórym co zarabiają po 14 tys.miesiecznie.Panie Luto faktycznie oszczędzać należy zaczynając od siebie.

  Ocena: 2.80/5. z 100 głosów.
  Please wait...
 15. Hans

  Czy jest ktoś w stanie udzielić mi odpowiedzi na pytanie jaki ma przebieg Skoda Superb kupiona przez Urząd do użytku prywatnego Luto ? A nie to była niespodzianka pracowników dla pana. Może ktoś podać datę pierwszej rejestracji, będziemy mogli oglądać przebieg itp w internecie na bieżąco w cepik jak się wozi nasz jaśnie pan. A czy było o wiatrakach ile gmina musi oddać mylionów ? Pytam bo nie słuchałem, ciągnie mnie na wymioty jak leci sesja, z uwagi na tego jednego typa co chodzi często z ręką w kieszeni i gada jakby pod telewizje publiczną.

  Ocena: 2.85/5. z 78 głosów.
  Please wait...
 16. Rudy lis

  Jeżeli ktoś jeszcze nie wie, dlaczego Hołdyński chodzi na smyczy lutego ze wsi Jabłońskie, informuję, chodzi o stołek i nowe, wyższe pobory żonie Hołdyńskiego.

  Ocena: 3.43/5. z 56 głosów.
  Please wait...
 17. wj

  Widać wzmożoną aktywność szkodników, którzy niezłomnie minusują wszystkie krytyczne komentarze… 🙂
  To przykre, że nie dość, że w Warszawie rządzą Polska głupcy i złodzieje, to jeszcze w Gołdapi jest grupa szkodników, która dba o swój interes, a nie o interes społeczny.

  Ocena: 2.96/5. z 85 głosów.
  Please wait...
 18. Lucyfer

  Bystry luto nie rozumie pytań, ciężka artyleria.

  Ocena: 3.23/5. z 52 głosów.
  Please wait...
 19. Miernota

  Sierżancie luto czy zamierzasz przeprosić panią radną Anuszkiewicz za swój nikczemny komentarz wypowiedziany pod jej adresem na poprzedniej sesji? Masz odrobinę honoru, czy jesteś tchórzem ze wsi Jabłońskie?

  Ocena: 3.32/5. z 56 głosów.
  Please wait...
 20. Pix

  No nareszcie „wyszło szydło z worka” – rządzi nami ukryty ziobrysta i miłośnik białoruskiej „demokracji”.

  Ocena: 3.04/5. z 49 głosów.
  Please wait...
 21. Wynagrodzenia niektórych urzędników nie idą w parze z ich kompetencjami. Przypominam jak Pani Rawinis zeznawała w CBA , że nie wiedziała iż do przetargu na budowę ZPL trzeba dołączyć projekt budowlany. Kilka lat temu zapytałem Panią Rawinis o powiązania rodzinne ze Zdzisławem Galińskim. Odpowiedziała konkretnie ,że to jej wujek. Ale już dla kontrolerów z NIK temu zaprzeczyła jak się okazało ,że jest często członkiem komisji przetargowych ,w których uczestniczył jej wujek. I najczęściej wygrywa co chce. Ot taki gołdapski folklor urzędniczy.
  Jak się dorzuci do jej zarobków kilkadziesiąt tysięcy za umowy zlecenia ,a teraz jako członka Rady Nadzorczej w ADM , to wyjdzie niezła sumka. Ale kłamać i mataczyć to umie świetnie.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 3.44/5. z 61 głosów.
  Please wait...
 22. Rekord… Tym razem odrzuciliśmy kilkanaście komentarzy, ponieważ zawierały przezwiska i obraźliwe uwagi, a także insynuacje…

  Ocena: 4.05/5. z 38 głosów.
  Please wait...
 23. Podły

  Sierżancie luto przeproś panią radną Anuszkiewicz za swój nikczemny komentarz wypowiedziany pod jej adresem na poprzedniej sesji.

  Ocena: 3.29/5. z 49 głosów.
  Please wait...
 24. Temida

  Panie Radny Tobolski, dziękuję. Tylko pan upomniał się o przeprosiny dla pani radnej Anuszkiewicz. Pozostali radni nie chcą widzieć i słyszeć jak sierżant Luto obraził panią radną.

  Ocena: 4.40/5. z 53 głosów.
  Please wait...
 25. Marek

  Zwróciliście uwagę ile razy podczas Sesji burmistrz użył zwrotu „ja nie rozumiem”? O co by go nie pytać to on „ja nie rozumiem”.

  Ocena: 3.51/5. z 43 głosów.
  Please wait...
  1. Mariusz

   Tempa dzida.

   Ocena: 3.73/5. z 22 głosów.
   Please wait...
 26. Nadaje ze świetlicy

  Kiedyś siedział na porcelanie i pisał co chciał bo nie wiedział a emocje targały. A że mu ze świetlicy się włamali i głupoty popisali błehehehe. Tera vipieny pewnie Piecia go nauczył, to i minusuje bo co i mondrego napisze.
  Mamy najgorsze dwie kadencje w gminie, odejdź człowieku.

  Ocena: 4.00/5. z 29 głosów.
  Please wait...
 27. W związku z utrudnianiem mi dostępu do dokumentów i informacji przez Urząd Miejski w Gołdapi, na polecenie burmistrza Tomasza Luto , oraz blokowanie mojej kandydatury do Komisji Rewizyjnej, w dniu dzisiejszym wydrukowałem i zaniosłem treść Ustawy o Samorządzie Gminy
  art. 24 ust. 2 do sekretariatu i kilku wydziałów. Informuję również ,że Ustawa jest ponad wszystkimi decyzjami czy zarządzeniami burmistrza ,czyli aktem prawnym najwyższym.
  „W wykonywaniu mandatu radnego, radny ma prawo, jeżeli nie narusza to dóbr osobistych innych osób do uzyskiwania informacji i innych materiałów WSTEPU DO POMIESZCZEN W KTORYCH ZNAJDUJA SIE TE INFORMACJE I MATERIALY ORAZ WGLADU W DZIALALNOSC GMINY ,A TAKZE SPOLEK Z UDZIALEM GMINYCH , SPOLEK HANDLOWYCH Z UDZIALEM GMINNYCH OSOB PRAWNYCH, GMINNYCH OSOB PRAWNYCH ORAZ ZAKLADOW PRZEDSIEBIORSTW i INNYCH JEDNOSTEK ORGANIZACYJNYCH Z ZACHOWANIEM TAJEMNICY PRAWNIE CHRONIONEJ.
  Może teraz czegoś ci niektórzy niedouczeni urzędnicy czegoś się nauczą. Utrudnianie wykonywania mandatu skutkuje skargą do WSA oraz zawiadomieniem do Prokuratury.
  Żarty się skończyły Panie burmistrzu Luto/
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.18/5. z 34 głosów.
  Please wait...
 28. Nina

  Temida w punkt. Nawet jest takie przysłowie pasujące do tego pana: „Pokorne cielę dwie matki ssie”. Jak widać w życiu bardziej popłaca pokora i uległość niż śmiałość, i niezależne wypowiadanie własnych sądów. Duma, godność i honor dla wielu to puste słowa. Dziś triumfy święci mydłek i miglanc, który nikomu się nie narazi, a brak działania pokryje pijarem i świętobliwością. Całowanie ręki wielu panów jak widać służy a nuż role się odwrócą. Trzeba trwać pokornie w nadziei:-)

  Ocena: 4.75/5. z 16 głosów.
  Please wait...