Uczniowie SP 5 na wycieczce w Olsztynie

17 listopada starsi uczniowie ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich w Gołdapi w ramach przedsięwzięcia Ministra Edukacji i Nauki pn. Poznaj Polskę pojechali do Olsztyna.

 

 

 

 

Najpierw w Teatrze im. Stefana Jaracza obejrzeli spektakl Dulscy. Tragifarsa kołtuńska, a następnie udali się do Olsztyńskiego Planetarium i Obserwatorium Astronomicznego, by przyjrzeć się niebu prezentowanemu w różnych porach roku. W trakcie seansu uczniowie podziwiali gwiazdozbiory zmieniające się zgodnie z kalendarzem, zobaczyli Drogę Mleczną, dowiedzieli się, czy są czarne dziury i gwiazdy neutronowe.

Kolejnym celem wycieczki były warsztaty edukacyjne przygotowane w Muzeum Warmii i Mazur. Młodzież poznawała zamkowe ciekawostki oraz fakty dotyczące życia i pracy naukowej Mikołaja Kopernika, które następnie trzeba było wykorzystać, udzielając odpowiedzi na kartach pracy.

Zakładane cele projektu zostały zrealizowane. Uczniowie poznali jedno z polskich miast, zabytki kultury i historii oraz osiągnięcia nauki naszego kraju.

 

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły