Sobotnie podchody w lesie Kumiecie

W sobotę, 26 listopada wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności zaproponowały udział w grze terenowej popularnie zwanej podchodami. Tym razem dominowała tematyka andrzejkowa z elementami bożonarodzeniowymi.

 

 

 

W zimowej aurze, chociaż jesienią, do lasu Kumiecie wyruszyły dwa patrole harcerzy z 2. Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves”. Uciekający zostawiali strzałki i ukryte koperty z zadaniami. Goniący idąc po śladach odszukiwali pozostawione zadania i wykonywali je.

Na końcu trasy odnaleźli również schowanych w lesie uczestników z pierwszego patrolu. Przy ognisku można było się ogrzać, upiec kiełbaski oraz wypić gorącą herbatę z kociołka. Spacer po lesie, miła atmosfera, wspólne rozmowy i realizacja zadań sprzyjały zawiązywaniu i zacieśnianiu więzi oraz zdrowiu fizycznemu.

To już nasze ostatnie działanie z projektu „Aktywnie z ekologią”. A było ich dużo, m.in. realizacja dwóch rajdów pieszych: zimowego i wiosennego, zawody na orientację, piknik kreatywny, zlot zuchowy.

Podchody zostały przygotowane w ramach realizacji projektu Europejskiego Korpusu Solidarności pt. „Aktywnie z ekologią”, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Agnieszka Gutowska

Powiązane artykuły