Śladami Stasia i Nel

W czwartek w Bibliotece Publicznej w Gołdapi odbyło się podsumowanie warsztatu „W pustyni i w puszczy. Śladami Stasia i Nel.”

 

 

W każdy poniedziałek października dzieci ze Szkoły Podstawowej nr 5 im. Noblistów Polskich uczestniczyły w warsztacie zorganizowanym w bibliotece w ramach projektu pt. „SPOTAJmy się w bibliotece”.

Dzieci przez ten czas zapoznawały się z książką Henryka Sienkiewicza  „W pustyni i w puszczy” co zakończyło się stworzeniem makiety. Dzieci w trakcie spotkań dostrzegły, iż biblioteka to nie tylko wypożyczanie książek, a miejsce, w którym  można przyjść porozmawiać, odpocząć, a także wykonać twórczą pracę.

Warsztat nauczył dzieci współpracy w grupie, organizacji pracy, twórczego myślenia, szanowania siebie nawzajem. Uczestnicy poszerzyli swoją wiedzę o florę i faunę Afryki. Poruszali tematy religijne i szacunku człowieka do drugiej osoby.

Efektem pracy dzieci jest makieta i lab booki, które można oglądać w wypożyczalni dla dzieci w godzinach jej pracy:

wtorek – 9:00 – 17:00
środa – 9:00 – 17:00
czwartek – 9:00 – 17:00
piątek – 8:00 – 16:00
sobota – 8:00 – 14:00

Projekt dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 na lata 2021-2025.

Powiązane artykuły