Psycholog w Poznaniu – do kogo warto się udać?

Pomoc psychologa jest w wielu przypadkach nieoceniona. Zobacz, kiedy warto zdecydować się na konsultację z psychologiem i jak wybrać dobry gabinet oferujący usługi na najwyższym poziomie.

Czym zajmują się psycholodzy?

Psycholog jest specjalistą zajmującą się prowadzeniem diagnoz psychologicznych, a także pomaga on swoim klientom w przypadkach, gdy konieczna jest terapia, gdy posiada uprawnienia jako psychoterapeuta.

Swoje usługi psycholodzy oferują zarówno osobom dorosłym, jak i młodszym – dzieciom oraz nastolatkom.

Warto podkreślić, że psycholog nie jest lekarzem, dlatego nie należy mylić go z psychiatrą. Psycholog wobec tego nie ma praw do wypisywania recept, zwolnień, skierowań.

 

Wizyta u psychologa – kiedy warto się zapisać?

Pomoc psychologiczna może w wielu przypadkach okazać się niezbędna, gdy samodzielnie nie można już poradzić sobie z konkretnymi problemami dotykającymi psychiki. Również psycholog może pomóc osobom, które muszą podjąć ważną decyzję, znajdują się na rozdrożu swojego życia, dlatego nie wiedzą, jak postąpić.

 

Wśród najważniejszych wskazań do wizyty u psychologa wskazuje się głównie na:

  • obniżone samopoczucie psychiczne
  • zmiany w nastroju
  • pojawiające się lęki
  • trudności w nawiązywaniu kontaktów z innymi osobami
  • traumatyczne wydarzenia w życiu
  • trudna sytuacja rodzinna
  • trudności wychowawcze, szkolne w przypadku dzieci

Są to jedynie przykładowe przypadki, ponieważ psycholog może pomóc swoim klientom również w innych sytuacjach. Gdy zatem samodzielne poradzenie sobie z daną sytuacją nie jest możliwe, warto pomyśleć o konsultacji psychologicznej.

 

Jak wybrać dobrego psychologa w Poznaniu?

Gdy potrzebny jest psycholog w Poznaniu, przed zapisaniem się na wizytę do jednego z gabinetów zawsze warto poznać bliżej dostępne w okolicy oferty i porównać je ze sobą. Dzięki temu można wybrać dobrego psychologa, który ma dużo pozytywnych opinii od swoich klientów.

W wyszukaniu odpowiedniej osoby bardzo pomocne są internetowe serwisy poświęcone lekarzom i innym specjalistom. W jednym miejscu gromadzą one oferty, opinie oraz pomagają w dokonaniu wyboru.

Także można zapytać o polecanych psychologów, na przykład na lokalnej grupie, forum internetowym. Być może rekomendację mają również bliskie osoby – znajomi, członkowie rodziny, gdy nie boimy się otworzyć przed nimi i przyznać do tego, że potrzebujemy pomocy psychologa.

Oczywiście, psychologa zawsze można zmienić, dlatego też w sytuacji, gdy konkretna osoba nie spełni jednak naszych oczekiwań, możemy zawsze zapisać się na wizytę do innego gabinetu, by znaleźć najlepszego specjalistę.

 

Artykuł sponsorowany


Aktualności

Powiązane artykuły