Podsumowanie weekendu na drogach powiatu gołdapskiego  

Jesień to szczególnie niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg z uwagi na opady deszczu, wcześnie zapadający zmrok oraz mokrą i śliską jezdnię. Każdy kierowca powinien zwolnić, jeśli warunki na drodze nie pozwalają bezpiecznie jechać z dozwoloną prędkością. Tylko od wczoraj gołdapscy policjanci pracowali na miejscu dwóch zdarzeń drogowych na drodze krajowej numer 65. Ponadto, jeden kierujący przekroczył prędkość o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym. Stracił prawo jazdy na 3 miesiące.

 

 

 

Do pierwszego zdarzenia drogowego doszło niedzielę (6 listopada) około godziny 15:30. Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi został poinformowany o zaistniałym zdarzeniu drogowym z udziałem łosia na drodze krajowej nr 65 w Gołdapi. Policjanci pracujący na miejscu ustalili, że 27-letnia kierująca audi jechała od strony Jabramowa w kierunku Gołdapi. W pewnym momencie przed wjazdem do miasta z pobocza wprost pod nadjeżdżający samochód wbiegł łoś. Po zderzeniu auto wjechało do przydrożnego rowu. Siła uderzenia była tak duża, że zwierzę zginęło na miejscu. Kobieta, która kierowała pojazdem była trzeźwa. W pojeździe podróżowały łącznie 4 osoby. Na szczęście nikt nie wymagał pomocy medycznej.

Tego samego dnia w Gołdapi na ul. Wojska Polskiego przed godziną 20.00 funkcjonariusze ruchu drogowego zatrzymali do kontroli kierującego bmw, który przekroczył dopuszczalną prędkość w obszarze zabudowanym. Policyjny miernik prędkości wskazał 103 km/h na obowiązującym ograniczeniu do 50 km/h. Policjanci na kierowcę pojazdu nałożyli mandat w kwocie 1500 zł i 13 punktów karnych. Zatrzymali także mężczyźnie prawo jazdy na 3 miesiące. Warto pamiętać, że jeżeli osoba, której zatrzymano dokument prawa jazdy w okresie 3 miesięcy po raz kolejny zostanie zatrzymana w takich okolicznościach przez policjantów – czas zatrzymania dokumentu zostanie wydłużony do 6 miesięcy. Kolejne zatrzymanie za kierownicą wiąże się z cofnięciem uprawnień i koniecznością ponownego zdania egzaminu.

Do kolejnego zdarzenia drogowego na drodze krajowej nr 65 doszło w poniedziałek (7 listopada) kilka minut po godzinie 5:00. Dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał informację o samochodzie znajdującym się w przydrożnym rowie w Kozakach. Na miejsce natychmiast zadysponowano patrol policji. Funkcjonariusze ustalili, że 22-letni kierujący jechał w kierunku Gołdapi. Nie dostosował prędkości do warunków na drodze i na łuku drogi stracił panowanie nad pojazdem w wyniku czego zjechał do przydrożnego rowu z lewej strony. Mężczyzna jechał sam i był trzeźwy. Z obrażeniami ciała został przewieziony do szpitala.

Pamiętajmy, że jesień to szczególnie niebezpieczny czas dla wszystkich użytkowników dróg z uwagi na opady deszczu, wcześnie zapadający zmrok oraz mokrą i śliską jezdnię. Dlatego policjanci apelują do kierujących, aby przestrzegali ograniczenia prędkości oraz zachowali szczególną ostrożność w rejonach narażonych na wtargnięcie zwierzęcia na drogę. Zwracajmy uwagę na miejsca, gdzie ustawione są znaki ostrzegające przed dziką zwierzyną. Im wolniej jedziemy, tym więcej mamy czasu na reakcję i uniknięcie poważnych w skutkach sytuacji.

(cw/md)

 

 

 


Aktualności

Powiązane artykuły