Na co zwrócić uwagę przed zakupem bramy garażowej?

Dom z garażem to nie lada wyzwanie. Mając jednak na własność samochód, warto mieć też miejsce, aby go schować przed niekorzystnymi warunkami atmosferycznymi. Garaż wymaga jednak wyboru odpowiedniej bramy garażowej. Nie jest to łatwe, ponieważ rynek jest dość szeroki, a producentów mnóstwo. Sprawdź, na co zwrócić uwagę, decydując się na bramę garażową.

 

 

 

Bramy garażowe — bezpieczeństwo i wygoda użytkowania

Osoby, które posiadają garaż połączony bezpośrednio z domem, śmiało deklarują, że to właśnie z bramy garażowej znacznie częściej korzystają, aniżeli bezpośrednio z drzwi. Jest to bowiem bardzo wygodne przejście pomiędzy segmentami. Brama garażowa spełnia więc dwie role. Decydując się na dom z garażem, warto już na samym początku projektowania zwrócić uwagę na szerokość bramy wjazdowej, aby łatwiej było dopasować dostępne produkty. Obecnie bardzo popularne są bramy segmentowe, które zapewniają bezpieczeństwo oraz zapewniają wygodę użytkowania. Automatyczne bramy garażowe doskonale prezentują się jako element elewacji domu, ale również są bardzo komfortowe.

 

Bramy uchylne — przestrzeń przed garażem oraz właściwa izolacja

Wygląd bramy garażowej to nie wszystko. Garażowe bramy różnią się między sobą sposobem otwierania, jak i konstrukcją. Bramy garażowe segmentowe oraz bramy rolowane to najpopularniejsze drzwi garażowe, jakie dostępne są na rynku. To popularne rozwiązania, które stosuje się na standardowych posesjach, jak i w okazałych willach. Obecnie prawie niewykorzystywane są bramy rozwierne, ponieważ prowadzą zwykle do nieogrzewanych pomieszczeń. Nie są tak szczelne, jak rolowane czy segmentowe. Co ciekawe, bramy rozerwane zabierają również cenną przestrzeń przed garażem. Może to być problem na zbyt małych posesjach, gdzie nie ma za dużo wolnej przestrzeni.

Jakie garażowe bramy warto wziąć pod uwagę?

Zastanawiasz się, jaką bramę wybrać i na co zwrócić uwagę decydując się na konkretny produkt? Przede wszystkim, nie każdy garaż jest ogrzewany. Do ogrzewanych garaży lepiej wybrać takie wrota, które będą szczelne i nie wypuszczą uzyskanego ciepła na zewnątrz. Nie może więc zabraknąć tam specjalnych uszczelek. Na jakie bramy garażowe w Warszawie się stawia? Głównie na nowoczesne rozwiązania, czyli bramy rolowane czy segmentowe. Urzekają one estetyką, gdyż poszczególne segmenty mogą przypominać deski, listwy czy kasetony. Liczne wzory i kolory można dobrać do elewacji, dzięki czemu pięknie prezentować się będą w bryle budynku. Automatyczne bramy garażowe to udogodnienie na miarę współczesnych czasów.

Artykuł sponsorowany


Aktualności

Powiązane artykuły