Lektor – jaka jest cena jego usług?

Lektorzy uczestniczą w wielu projektach, podczas których podkładają swój głos pod bohaterów, odczytują informacje, zachęcają do zakupu. Jakie są ceny usług lektorskich? Przy ustalaniu kwoty pod uwagę berze się wiele czynników, dlatego warto poznać je bliżej.

 

Kiedy zamawia się lektora?

Lektor jest osobą, która na życie zarabia swoim głosem. Wielu lektorów jest rozpoznawanych i dzięki temu mają oni również bardzo wysokie zarobki. Inni dopiero rozpoczynają swoją karierę i często traktują też pracę jako lektor jako pracę dodatkową.

 

Usługi lektora najczęściej zamawiane są wtedy, gdy konieczne jest zrealizowanie materiału wymagającego odczytania danej treści. Lektor jak osoba posiadająca odpowiedni tembr głosu może wtedy nadać mu odpowiedni charakter, co pozwala na uzyskanie lepszego efektu marketingowego czy artystycznego.

Lektorzy biorą między innymi udział w projektach jak:

  • reklamy radiowe i telewizyjne
  • jingle do reklam
  • prezentacje
  • materiały szkoleniowe
  • nagrania do automatycznej sekretarki
  • nagrania informacyjne
  • nagrania multimedialne
  • audiobooki

 

Jakie są ceny usług lektorskich?

Przygotowanie nagrania lektorskiego związane jest z koniecznością zapłaty za tego typu usługę. Ceny są w tym przypadku zróżnicowane, więc warto dowiedzieć się więcej o tym, ile trzeba będzie zapłacić za taki materiał.

 

Zazwyczaj klienci lektorów muszą przygotować się na wydatek wynoszący od około 60 do ponad 1000 złotych za przygotowanie około 30-40 sekund materiału. Skąd wynikają aż tak duże różnice cenowe w usłudze?

 

Zwykle u osoby jak lektor cena – https://www.powitania.pl/cennik/ będzie zależała głównie od tego, jakie ma ona doświadczenie. Zatem lektor posiadający dużą praktykę, o rozpoznawalnym głosie, będzie miał droższe usługi od tego początkującego. Drugim istotnym czynnikiem jest rodzaj nagrywanego materiału oraz czas jego trwania. Przykładowo wtedy, gdy chce się zamówić nagranie do ogólnopolskiej telewizji, cena będzie wyższa nią wtedy, gdy nagranie to ma być wykorzystane w telewizji lokalnej.

 

Jak uzyskać wycenę usługi lektorskiej?

Najczęściej lektorzy indywidualnie wyceniają usługi, wobec tego najlepszym rozwiązaniem będzie skorzystanie z zapytania ofertowego i wysłanie go do kilku osób, z których usług planuje się skorzystać. Wtedy można otrzymać odpowiedzi z wyceną i zdecydować, gdzie warto zamówić usługę lektorską.

Również informacje dotyczące usług lektorów można bardzo łatwo znaleźć w internecie. Są one dostępne na stronach należących do lektorów i w bankach głosów – serwisach, w których lektorzy oferują swoje usługi dla klientów.

Artykuł sponsorowany


Aktualności

Powiązane artykuły