Recepta online może być dostępna dla Ciebie już w przeciągu 15 minut po konsultacji lekarskiej. Dowiedz się więcej, na czym polega wystawienie recepty przez internet.

 

Konsultacja online

Dzięki możliwością internetu mamy dostęp do konsultacji lekarskich bez potrzeby wychodzenia z domu. Pozwala to na zaoszczędzenie cennego czasu, szybką reakcję oraz większe bezpieczeństwo w przypadku choroby.

W celu umówienia się na wizytę lekarką wystarczy skontaktować się z portalem medycznym za pomocą formularza. W nim wpisujemy pierwsze, najważniejsze informacje takie jak dolegliwości, choroby oraz zakres usług medycznych jakimi jesteśmy zainteresowani. Dzięki temu system dużo szybciej wyszuka dla nas odpowiedniego lekarza, z którym połączymy się telefonicznie lub wideo-rozmową.

Konsultacja internetowa zawiera dokładny wywiad medyczny oraz zapoznanie się z kartoteką chorego, dopiero po tym wyznaczany jest tok leczenia lub ewentualne badania uzupełniające.

Podczas takiej teleporady lekarz wystawi również receptę online. Bez konsultacji lekarskiej uzyskanie recepty jest niemożliwe.

Kto może wystawić recepty online?

E-recepta może być wystawiona przez każdego lekarza. Najważniejsze jest żeby lekarz miał wykształcenie medyczne oraz figurował w systemie.

W przypadku podstawowych leków, wypisywane są one przez dyżurującego lekarza, który jest obecnie dostępny. Konsultacje online mogą być umówione niezależnie od pory czy dnia.

Jeżeli jednak dany lekarz, który odebrał nasze zlecenie zauważy wskazania do dalszych badań specjalistycznych przed określeniem leczenia lub wystawieniem e-recepty może wówczas nas przekierować do innego specjalisty. Również w przypadku wątpliwości może odmówić wystawienia zlecenia na lek jeżeli uzna, że środek może stanowić zagrożenie dla zdrowia pacjenta.

Wystawianie recept trwa bardzo krótko, dokument będzie widoczny na naszym koncie pacjenta zaraz po wprowadzeniu danych do systemu.

Internetowe konto pacjenta

Recepta online po wystawieniu będzie dostępna w internetowym koncie pacjenta. Jest to dogodny sposób, dzięki któremu unikniemy sytuacji zgubienia recepty, jak mogło się stać w przypadku papierowej wersji oraz będziemy mogli w każdej chwili sprawdzić co zostało nam przepisane.

Potrzebne leki, ich nazwy oraz informacje o dawkowaniu będziemy mieć w jednym miejscu. Dzięki temu zaplanujemy realizację recepty oraz w razie długiego leczenia możemy kontrolować, w którym momencie nasze leki będą się kończyć. Na konto pacjenta lekarz wprowadzi informacje o zwolnieniach lekarskich oraz skierowaniach na potrzebne badania.

Internetowe konto pacjenta jest również udogodnieniem ze względu na dostęp do naszej historii leczenia. Nie tylko lekarz na bieżąco może wszystko monitorować, ale również my sami. W przypadku konta pacjenta dzieci, rodzic ma do niego swobodny wgląd do ukończenia 18 roku życia pacjenta.

System kont internetowych pacjenta pozwolił na usystematyzowanie dokumentacji oraz ich zabezpieczenie.

E-receptę zrealizujesz w dowolnej aptece

W każdej aptece na terenie Polski możemy zrealizować naszą elektroniczną receptę.

Jest to w pełni legalne zaświadczenie, które ma taką samą wartość co tradycyjnie wystawiona recepta w ośrodku zdrowia.

E-recepty mogą zawierać wskazania do kilku leków. Zaletą recepty elektronicznej jest możliwość jej realizacji w etapach. Jeżeli dany lek jest priorytetem możemy zakupić go w najbliższej aptece, a po kolejne udać się do innej w późniejszym terminie. Ważne jest jednak, żeby nie przekroczyć terminu, do którego recepta musi zostać zrealizowana.


Aktualności

Powiązane artykuły