Gołdap ponownie z „Zieloną Baterią” XXIII Konkursu Pucharu Recyklingu

Podczas uroczystej gali kongresu ENVICON w Poznaniu po raz dwudziesty trzeci w historii poznaliśmy zwycięzców Konkursu Pucharu Recyklingu. To jedyny w Polsce konkurs, który w kompleksowy sposób ocenia selektywną zbiórkę odpadów i działania edukacyjne w tym zakresie.

 

 

 

 

Jeżeli mowa o ekodziałaniach edukacyjnych w Polsce to oczywiście nie mogło zabraknąć wśród laureatów naszego cudownego miasta. Tak, ponownie Gołdap triumfowała wspólnie z innymi liderami w Polsce tym razem w kategorii „Zielona Bateria”.

Partnerem kategorii „Zielona bateria” jest ERP Polska Organizacja Odzysku Sprzętu Elektrycznego i Elektronicznego, Organizacja Odzysku Opakowań S.A. Podczas gali dyrektor generalny ERP poinformował wszystkich o zdobyciu wyróżnienia przez Urząd Miejski w Gołdapi.

 

Puchar Recyklingu to wyjątkowa inicjatywa, bowiem oprócz docenienia podmiotów, które w sposób szczególny wyróżniły się w tym aspekcie, ma również olbrzymi walor edukacyjny. W ramach konkursu organizowane są m.in. spotkania, debaty branżowe i konferencje. Mnogość różnorodnych działań wpływa na pozytywną zmianę świadomości ekologicznej Polaków, a także uzmysławia podmiotom z branży, że ich sukcesy są dostrzegane i nagradzane.

https://warmia.mazury.pl/srodowisko/aktualnosci/7979-puchar-recyklingu-laureaci-z-warmii-i-mazur

 

Przekazuję świeżą informację z Międzynarodowego Kongresu Ochrony Środowiska w Poznaniu i z radością oraz satysfakcją melduję:

Panie Burmistrzu, zadanie „EKOpromocja Gołdapi 2022 – Zielona Bateria” wykonane wzorowo.

Pragnę serdecznie podziękować wszystkim zaangażowanym w działania edukacyjne gołdapianom, za systematyczną aktywność, wieloletnie kibicowanie Ekodrużynie ze Szkoły Podstawowej nr 2 im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Gołdapi.

Uroczyste wręczenie wyróżnienia władzom miasta nastąpi podczas gali XXI Zielonych Dni w Gołdapi 2023.

Koordynatorka ekodziałań, które odbyły się w ramach XXIII Konkursu Pucharu Recyklingu w Gołdapi – Alina Oleszczuk

Powiązane artykuły