Zlot zuchowy „Piraci z Karaibów”

Od wielu lat w Szkole Podstawowej nr 2 w Gołdapi odbywa się zlot zuchowy. W tym roku został on zorganizowany w ramach realizacji projektu Europejskiego Korpusu Solidarności pt. „Aktywnie z ekologią”. W dniach 1 i 2 października zuchy i harcerze integrowali się podczas gier terenowych, zabaw ruchowych, warsztatów robienia sałatek, ognisk.

 

 

 

 

Aktywnie, w jesiennej aurze, wędrowały patrole zuchowe i harcerskie przemierzając szlaki w lesie Kumiecie oraz okolice Niedrzwicy i Gołdapi. Wykonywali wiele ciekawych zadań przygotowanych przez harcerzy z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves”. Przy ognisku rozmawiali o zdrowym odżywianiu, a następnie przygotowali sobie posiłek i ruszyli na grę wieczorną. Uczestnicy zlotu wykonali prace konkursowe rysując ekostatki. Na apelu końcowym wszyscy otrzymali pamiątkowe znaczki, dyplomy, drobne upominki, a drużyny i gromady piłki i słodycze. Ernest Furtan pełniący funkcję fotografa, dokumentował wszystkie działania.

W zlocie zuchowym wzięli udział: zuchy i harcerze z Grabowa z 7 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Strażnicy uśmiechu”, zuchy z Gromady „Leśne ptaki” oraz harcerze z 2 Wielopoziomowej Drużyny Harcerskiej „Aves”. Na ognisku gościli też harcerze z 6 Drużyny Harcerskiej „Giganci”. Opiekę nad dziećmi i młodzieżą sprawowali: Patrycja Dulewicz, Małgorzata Wojciechowska-Gutowska, Piotr Piela, Alina Pałys, Maja Zaniewska, Magdalena Chmielewska i Anna Jaremus-Furtan.

Dziękujemy wszystkim za opiekę i pomoc w organizacji wydarzenia. Pani dyrektor szkoły, Annie Budzińskiej, serdecznie dziękujemy za udostępnienie budynku Szkoły Podstawowej nr2 w Gołdapi dla organizatorów i uczestników zlotu.

Organizatorem tego działania były wolontariuszki Europejskiego Korpusu Solidarności wspierane przez Stowarzyszenie „Emerytowanych policjantów” w Gołdapi.

Zlot został przygotowany w ramach realizacji projektu Europejskiego Korpusu Solidarności pt. „Aktywnie z ekologią”, na który otrzymaliśmy dofinansowanie z Unii Europejskiej.

Agnieszka Gutowska

 

 

 

 

Powiązane artykuły