Z regionu. „Lewe” tablice i zagłuszarka nie pomogły

Funkcjonariusze z W-MOSG i KAS w trakcie kontroli drogowej ujawnili białoruskie papierosy. Szacunkowa wartość nielegalnego towaru wynosi prawie 163 tys. zł. 45-latek z Suwałk usłyszał zarzuty nabywania i przewożenia wyrobów akcyzowych.

 

 

Wspólne działania funkcjonariuszy z Placówki Straży Granicznej w Braniewie z funkcjonariuszami IV Referatu Prewencji w Ciechanowie Mazowieckiego Urzędu Celno-Skarbowego w Warszawie, ukierunkowane na zwalczanie przemytu okazały się sukcesem. Wczoraj mundurowi zatrzymali w Płocku do kontroli drogowej samochód marki Renault. W przestrzeni bagażowej ujawnili 220 tys. sztuk białoruskich papierosów. 45-letni kierowca był przygotowany do przewożenia nielegalnych wyrobów tytoniowych, bo w jego aucie znaleziono dodatkowe tablice rejestracyjne oraz zagłuszarkę GSM.

Mężczyzna usłyszał zarzuty nabywania i przewożenia wyrobów akcyzowych, do czego się przyznał. Grozi mu wysoka kara grzywny. Kierowca renault otrzymał również mandat karny za jazdę na „lewych” tablicach rejestracyjnych w wysokości 3 tys. zł.

Białoruskie papierosy zabezpieczyli funkcjonariusze z Placówki Straży Granicznej w Braniewie i prowadzą dalsze czynności w sprawie.

W-MOSG


Aktualności

Powiązane artykuły