Weekend na drogach. Dwa wypadki i jeden śmiertelny

Minionego weekendu policjanci gołdapskiej drogówki nie mogą zaliczyć do bezpiecznego. Funkcjonariusze pracowali na miejscu dwóch wypadków drogowych. W niedzielne popołudnie doszło do groźnie wyglądającej kolizji na obwodnicy, następnie do śmiertelnego wypadku na drodze powiatowej prowadzącej z Bań Mazurskich do Rapy.

 

 

 

Przypomnijmy, że do pierwszego zdarzenia doszło w niedzielę kilka minut po godzinie 12:00 na drodze krajowej numer 65. Według wstępnych ustaleń policjantów wynikało, że kierująca jadąc samochodem osobowym marki Chevrolet w wyniku niedostosowania prędkości do panujących warunków na drodze straciła panowanie nad pojazdem. Następnie zjechała na przeciwległy pas ruchu i uderzyła w słup oświetleniowy. Kierująca była trzeźwa, a w aucie przewoziła dwóch pasażerów. W wyniku spowodowania zagrożenia bezpieczeństwa w ruchu drogowym na 47-latkę policjanci nałożyli mandat karny w wysokości 1020 złotych. Dodatkowo na jej konto dopisano 10 punktów karnych.

Tego samego dnia około godziny 15:00 oficer dyżurny gołdapskiej komendy otrzymał zgłoszenie o wypadku drogowym. Do zdarzenia doszło na odcinku drogi powiatowej nr 1734N pomiędzy Baniami Mazurskimi i Rapą. Natychmiast na miejsce pojechali policjanci ruchu drogowego.

Funkcjonariusze potwierdzili, że doszło do wypadku. Zabezpieczyli miejsce zdarzenia. Z ich wstępnych ustaleń wynikało, że kierujący volkswagenem jadąc od strony Bań Mazurskich, na łuku drogi w prawo z nieustalonych przyczyn zjechał na przeciwległy pas jezdni, a następnie uderzył w przydrożne drzewo. W wyniku tego zdarzenia 72-letni mieszkaniec gminy Banie Mazurskie poniósł śmierć na miejscu.

Przybyli na miejsce śledczy i technik kryminalistyki przeprowadzili oględziny miejsca wypadku i pojazdu oraz zabezpieczyli ślady. Następnie kryminalni ustalili i przesłuchali świadków. Teraz zostanie w tej sprawie wszczęte śledztwo mające na celu szczegółowe wyjaśnienie okoliczności i przyczyny tego tragicznego w skutkach wypadku.

Po raz kolejny policjanci apelują do kierowców o skupienie, ostrożną jazdę i przestrzeganie przepisów drogowych.

KPP Gołdap


Aktualności

Powiązane artykuły