Spotkajmy się przy kamieniu obok zegara słonecznego

„A ja wolność kocham ponad wszystko. Dlatego postanowiłem dokonać samospalenia i mam nadzieję, że moja śmierć wstrząśnie sumieniami wielu osób, że społeczeństwo się obudzi i że nie będziecie czekać, aż wszystko zrobią za was politycy – bo nic nie zrobią!”

 

Takie przesłanie zostawił Piotr Szczęsny – Szary Człowiek. Zmarł po południu 29 października 2017 roku, dziesięć dni po swoim tragicznym akcie. Jutro mija 5. rocznica jego śmierci.

Zaprotestował w ten ostateczny sposób wobec postępującej w Polsce „normalizacji”, bezradności, wobec niszczenia prawa, życia politycznego, mediów publicznych, edukacji, organizacji pozarządowych, a także polskiej przyrody. O tym wszystkim napisał w swoich tekstach, które opublikowało OKO.press. Podczas spotkania poświęconego Piotrowi Szczęsnemu przypomnimy te teksty.

Piotr Szczęsny wzywał nas do obywatelskiej refleksji, ale nie do działań heroicznych, na które zdobył się sam.

My także nikogo nie zachęcamy do podobnego kroku. Uważamy, że trzeba żyć i codziennie walczyć o wartości.

Chcemy przypomnieć przesłanie Piotra do obudzenia się, bo to wezwanie jest dzisiaj bardziej niż kiedykolwiek aktualne.

Spotkajmy się przy kamieniu na placu Zwycięstwa w Gołdapi obok zegara słonecznego w sobotę 29 października 2022 o godz. 12:00. Posłuchajmy jego apelu. Zapalmy znicze. Przygotowaliśmy symboliczną tablicę poświęconą pamięci Piotra. Zapraszamy.

Organizatorem wydarzenia są członkowie i sympatycy KOD w Gołdapi.

Artykuł sponsorowany

Powiązane artykuły