Policja bliżej dzieci – działania profilaktyczne gołdapskich policjantów

Pomimo zakończenia policyjnych działań związanych z rozpoczęciem roku szkolnego mundurowi w dalszym ciągu nieustannie spotykają się z dziećmi i młodzieżą. W miniony piątek uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych odwiedzili gołdapską komendę. Ponadto wczoraj przedstawiciel Policji spotkał się przedszkolakami i rozmawiał o bezpiecznych zachowaniach na drodze.

 

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Gołdapi realizują założenia wojewódzkiego programu pn. „Do źródeł wiedzy o bezpieczeństwie – Otwarte Jednostki Policji”. W ubiegły piątek (30 września) uczniowie Zespołu Placówek Edukacyjno-Wychowawczych odwiedzili gołdapskich policjantów. Na początku spotkania dzielnicowa opowiedziała dzieciom o swojej pracy, przypomniała numery alarmowe, zaprezentowała wyposażenie do codziennej służby policjanta. Następnie gospodarze oprowadzili dzieci po jednostce Policji. Uczniowie odwiedzili policyjne cele i z dużym zaciekawieniem oglądały sprzęt służbowy, w tym radiowozy. Dzieci miały możliwość wsiąść za kierownicę pojazdu i poczuć się jak policjanci.

Natomiast wczoraj policjantka zajmująca się profilaktyką spotkała się z najmłodszymi mieszkańcami powiatu gołdapskiego w Przedszkolu Samorządowym. Funkcjonariuszka opowiadała dzieciom o swojej służbie, przypominała o najważniejszych zasadach bezpieczeństwa, a także przybliżyła milusińskim postać niesfornej Poli poprzez przeczytanie bajki pod tytułem „Kłopotliwy kask” w ramach programu profilaktycznego pn. „Profilaktyka Smyka”. Najmłodsi z uwagą wysłuchali opowieści o przygodzie dziewczynki i wyciągnęli wnioski z jej niebezpiecznego zachowania.

Spotkanie z policjantami zawsze stanowi dla dzieci bardzo ciekawą lekcję. Dzięki takim wizytom i rozmowom na pewno żaden z przedszkolaków czy uczniów nie będzie obawiał się spotkania z funkcjonariuszem. Policjant będzie kojarzył się dzieciom jako osoba, której nie należy się bać i do której zawsze i w każdej sytuacji można zwrócić się o pomoc w myśl wiodącej zasady „Pomagamy i Chronimy”.

KPP Gołdap

 


Aktualności

Powiązane artykuły