O emocjach uczennice z SP3 czytały dzieciom z przedszkola

Emocje są coraz częściej tematem, który gości w książkach dla dzieci. Mogą one być drogowskazem w życiu, ukazującym, że są one czymś, co warto rozumieć i należy pozwolić sobie na ich przeżywanie.

 

 

By przybliżyć problem młodym czytelnikom uczennice klas szóstych, przygotowane przez bibliotekarki, czytały dzieciom z oddziałów zerowych opowiastki o sympatycznym Fenku – bohaterze serii książeczek dla najmłodszych.

Tematem bajeczki były emocje, z którymi dzieciom trudno radzić sobie na co dzień. Dzięki lekturze przedszkolaki potrafią już odpowiedzieć na pytania: „czy można się złościć?”, „czy da się schować złość do szuflady?”, „czy bycie złym to to samo, co złoszczenie się?”, „co to jest zazdrość i jakie są sposoby radzenia sobie z zazdrością?”

Na przedszkolakach ogromne wrażenie zrobiło to, że książeczki czytały ich starsze koleżanki, które znają z korytarzy szkolnych. Dzieci chętnie odpowiadały na pytania dotyczące treści czytanych książeczek i rozmawiały o emocjach, które towarzyszą im w życiu każdego dnia. Dzięki lekturze „Przygód Fenka” lepiej poznały samych siebie.

Dziękujemy serdecznie uczennicom kl. 6a i 6c za piękne czytanie przedszkolakom.

Czytały: Maja Banial, Nikola Piotrowska, Matylda Rakowska, Hanna Bondzio, Zuzanna Jasińska i Michalina Jasińska

Justyna Kołodziej

Katarzyna Witczak


Aktualności

Powiązane artykuły