Czas zebrać jesienne plony!

Październik to czas na zbiorów w naszym szkolnym ogródku. Misie oraz Sówki wraz z paniami wybrały się na jesienne „łowy”. Zebraliśmy bardzo dużo jabłek ze starej jabłoni. Wykopaliśmy ziemniaki, słodką marchewkę oraz buraki.

 

 

 

Nasze oczy ucieszył również bukiet z ozdobnych słoneczników, a te jadalne ozdobiły kąciki przyrody w salach. Aby móc cieszyć się smakiem zbiorów, wspólnie przygotowaliśmy pyszny sok. Przy pomocy wyciskarki dzieci uzyskały dużą ilość pożywnego napoju jabłkowo-marchwiowo-buraczanego.

Uczniowie ze szkoły również chętnie spróbowali naszego wyrobu. Dzięki współpracy przedszkola i szkoły nauczyliśmy się, że wspólna praca popłaca i zajęcia w duchu zero waste są bardzo potrzebne naszym uczniom.

SP Boćwinka


Aktualności

Powiązane artykuły