Niezbędne elementy do automatu vendingowego

Automat vendingowy, inaczej określany jako maszyna vendingowa albo automat sprzedający, to urządzenie samoobsługowe pozwalające na sprzedaż asortymentu różnego rodzaju. Możemy wyróżnić automaty vendingowe przeznaczone do sprzedaży kawy i gorących napojów, przekąsek oraz innego rodzaju zapakowanych produktów, a także automaty przeznaczone do sprzedaży zimnych napojów.

Zasada działania automatu vendingowego

Automat vendingowy umożliwia sprzedawanie różnych produktów w łatwy sposób. Klient wybiera interesujący go produkt, a następnie wybiera najbardziej dogodny dla niego sposób zapłaty. Po zapłaceniu automat podaje wskazany przez klienta produkt oraz wydaje resztę (jeśli przedmiot był opłacany gotówką). Do wyboru interesującego produktu służy klawiatura lub dotykowy wyświetlacz, który często spotykany jest w nowszych modelach automatów.

Elementy wyposażenia maszyny vendingowej

Niezbędnymi elementami wyposażenia każdego automatu vendingowego są podzespoły znajdujące się w środku urządzenia i niewidoczne gołym okiem. W przypadku automatów sprzedających zimne napoje są to podzespoły pozwalające na utrzymanie niskiej temperatury wewnątrz urządzenia. Szczególnie możemy wyróżnić takie komponenty do automatu vendingowego, jak: monobloki chłodnicze, agregaty chłodnicze, skraplacze, pojemniki i grzałki do odparowania skroplin.

Oprócz tego automat zawiera elementy, takie jak inne automaty vendingowe. Obudowę, przeszklone drzwi, zabezpieczenia oraz całą elektronikę umożlwiająca łatwy dostęp i sprzedaż wszystkim klientom.

Automat vendingowy – gdzie jest wykorzystywany?

Maszyny vendingowe znaleźć można praktycznie wszędzie. Najczęściej spotykane są w dużych obiektach, na dworcach oraz miejscach, gdzie występują duże skupiska ludzi. W zależności od modelu automatu, mogą służyć do sprzedaży różnego rodzaju asortymentu, od gorących napojów, aż po zimne.

Postęp technologiczny sprawia, że poszukuje się również nowych rozwiązań, takich jak automaty przyrządzające i sprzedające gotowe jedzenie. Jest to na pewno przyszłościowy kierunek do rozwoju i warto na niego zwrócić większą uwagę.

Wszystkie niezbędne komponenty do zbudowania automatu vendingowego dostępne są w jednym miejscu. Pomoc i doradztwo na każdym etapie, szeroki asortyment oraz szybka dostawa to tylko niektóre z wielu zalet jakie oferuje AiFO.


Porady

Powiązane artykuły