Kiedy warto zdecydować się na ogrodzenie panelowe?

Ze względu na szereg zalet ogrodzenia panelowe cieszą się coraz większą popularnością. To opcja o wiele trwalsza i bardziej estetyczna od siatki ogrodzeniowej. Jest też tańsza i łatwiejsza w montażu niż tradycyjne metalowe płoty. Palisady z gotowych paneli dostępne są ponadto w wielu wersjach zarówno pod względem wyglądu, jak i specyficznych właściwości. W jakich sytuacjach to właśnie ogrodzenie prefabrykowane okaże się najlepszym rozwiązaniem?

Ogrodzenie panelowe – popularne zastosowania

Płoty z paneli są często wykorzystywane jako ogrodzenia terenów firm, placów budowy lub prywatnych posesji. W każdej z tych sytuacji wybierane są ze względu na inne cechy. Chcąc wybrać najlepsze ogrodzenie dla swojego mienia warto zapoznać się z zaletami płotów panelowych cenionymi w różnych okolicznościach. Co warto wiedzieć na ten temat?

Panele ogrodzeniowe dla firm

Stawiając płot wokół zakładu pracy lub placówki publicznej często zwraca się uwagę zarówno na jego trwałość, jak i wygląd. W przypadku rozległych terenów znaczenie ma tu również cena. Ogrodzenia panelowe to ekonomiczne i wytrzymałe rozwiązanie. Popularne panele wykonane są z odpornej na korozję ocynkowanej stali. Odpowiednia podmurówka zapewni stabilność nawet płotom o wysokości kilku metrów. W przypadku miejsc odwiedzanych przez klientów i kontrahentów zaletą jest też estetyka prefabrykatów.

Ogrodzenia tymczasowe

Ogrodzenie panelowe charakteryzuje łatwy i szybki montaż. Możliwe jest stawianie ich bez podmurówki. To opcja ceniona m.in. podczas ogradzania placów budowy. Prefabrykowane elementy mocuje się do słupków za pomocą specjalnych obejm. Nawet w przypadku rezygnacji z cokołu jest to rozwiązanie pewne i stabilne. Płot taki można też zdemontować w krótkim czasie. Ze względu na to sprawdza się też do wyznaczania fragmentów terenu np. w przypadku placów zabaw, zewnętrznych siłowni i stref wewnątrz działki.

Ogrodzenie panelowe na prywatnej posesji – kiedy warto?

Prefabrykowane panele to dobre rozwiązanie dla inwestorów prywatnych, którym zależy na uzyskaniu trwałego ogrodzenia w niskiej cenie. Ich zalety to:

  • możliwość samodzielnego montażu przy użyciu podstawowych narzędzi
  • bardzo korzystny stosunek trwałości do ceny
  • estetyka i duży wybór paneli o różnym wyglądzie.

Samodzielne postawienie płotu bez podmurówki nie wymaga specjalistycznego sprzętu ani zdolności. Obmurowanie zaleca się zastosować w przypadku nierównego terenu, grząskiego podłoża i wokół posesji, na których przebywają zwierzęta. Warto jednak wiedzieć, że oprócz pracochłonnego wykonania betonowej wylewki możliwe jest postawienie cokołu z prefabrykowanych elementów. Taka opcja również pozwala zaoszczędzić czas i pieniądze. Wśród paneli ogrodzeniowych można odnaleźć też dopasowane do różnych stylów bramy i furtki.

Na płot z gotowych paneli warto więc zdecydować się w każdej sytuacji, w której znaczenie ma krótki czas montażu i trwałość efektów. Elegancki płot pozwoli zadbać o stylistykę aranżacji. Niedrogie rozwiązanie zapewni też wysoki poziom bezpieczeństwa.


Porady

Powiązane artykuły