Gdzie kupić tanie ubezpieczenie AC?

Choć ubezpieczenie autocasco nie jest obowiązkowe, to wielu właścicieli pojazdów decyduje się na nie. Pozwala ono na uchronienie się przed finansowymi skutkami wielu trudnych do przewidzenia sytuacji oraz łatwą likwidację szkody. Warto jednak pamiętać, że taka polisa wcale nie musi być droga. Dowiedz się, w jaki sposób kupisz tanie ubezpieczenie AC.

 

Od czego zależy wysokość składki za autocasco?

Zanim zdecydujesz się na wykupienie polisy autocasco, warto zastanowić się, jakie elementy mają wpływ na wysokość jej składki.

 

Wartość pojazdu

Co do zasady, im większa wartość samochodu, tym większa będzie opłata za ubezpieczenie AC. Wynika to z tego, że suma polisy jest ustalana właśnie na podstawie ceny rynkowej za auto. Dlatego w przypadku nowych i drogich pojazdów, należy przygotować się na wyższą składkę ubezpieczeniową.

 

Udział własny w likwidacji szkód

W zależności od tego, na jaką polisę AC się zdecydujesz, możliwy jest wybór oferty, w której to ubezpieczyciel ponosi pełną odpowiedzialność lub takiej, kiedy ubezpieczony ma procent ma częściowy udział własny w likwidacji szkód. W tym drugim przypadku odpowiedzialność wykupującego polisa jest wyrażona procentowo, a do tego występuje również zapis, określający, powyżej jakiej kwoty możliwa jest wypłata odszkodowania. Choć autocasco z udziałem własnym w likwidacji szkody charakteryzuje się niższą składką, to należy również pamiętać o ograniczeniach dotyczących uzyskania świadczeń finansowych.

 

Metoda likwidacji szkód

Kolejny element, który ma znaczenie przy wysokości opłaty za AC, to metoda usunięcia uszkodzenia pojazdu. Ten zapis dotyczy miejsca naprawy – droższy wariant ubezpieczenia zapewni obsługę w autoryzowanym serwisie, natomiast chcący obniżyć składkę za AC mogą zdecydować się na likwidację szkody w niezależnych warsztatach.

 

Zakres ochrony

Im więcej zdarzeń wlicza się w zakres ochrony autocasco, tym wyższa będzie opłata za nie. Dlatego warto odpowiednio zastanowić się, jakie ryzyka mogą dotyczyć Twojego pojazdu. W ten sposób dostosujesz zakres ochrony oraz koszt ubezpieczenia do swoich potrzeb.

To tylko kilka z wielu elementów, które mają wpływ na wysokość składki za polisę autocasco.

 

Jak znaleźć tanie i dobre ubezpieczenie AC?

Warto wiedzieć, że oferty od towarzystw ubezpieczeniowych mogą znacznie różnić się między sobą. Dlatego, zanim zdecydujesz się na wykupienie autocasco, skorzystaj z internetowej porównywarki polis. Dzięki użyciu kalkulatora OC możesz łatwo sprawdzić, w jakim TU znajdziesz ofertę o dużym zakresie ochrony, a przy tym w atrakcyjnej cenie. Więcej na ten temat dowiesz się pod adresem https://epoznan.pl/news-news-97158-kalkulator_oc_ac_dlaczego_warto_z_niego_skorzystac.

 

Dlaczego warto kupić polisę AC?

Część osób może myśleć, że skoro autocasco jest nieobowiązkowe, to nie ma żadnej potrzeby, aby je wykupić. Warto jednak zastanowić się nad potencjalnymi ryzykami, które mogą dotyczyć pojazdu. Przecież nie zawsze można uniknąć kolizji z samochodem czy zderzenia się ze zwierzęciem. Do tego auto nawet stojąc na parkingu, jest narażone na zniszczenie poprzez negatywny wpływ warunków pogodowych czy działania osób trzecich. Polisa AC to doskonałe rozwiązanie w takich sytuacjach. Dzięki temu usuniesz szkodę i przywrócisz pojazd do pełnej sprawności. Dlatego warto zadbać o wybór autocasco o odpowiednim zakresie ochrony.

 


Aktualności

Powiązane artykuły