BLISKO z Magdaleną Grzebałkowską – spotkanie autorskie

Biblioteka Publiczna w Gołdapi zaprasza na spotkanie autorskie z pisarką i reporterką Magdaleną Grzebałkowską, które odbędzie się 13 września (wtorek)  w Centrum Dydaktyczno-Szkoleniowym, w sali nr 66 (II piętro), ul. Partyzantów 31. Początekspotkania – 17:00.

 

 

 

Na spotkaniu będzie możliwość zakupu książek autorki na stoisku lokalnej księgarni i otrzymania autografu lub dedykacji.

Wydarzenie odbędzie się w ramach realizowanego przez bibliotekę dwuletniego projektu BLISKO.

Wstęp wolny.

Magdalena Grzebałkowska – pisarka i reporterka; absolwentka studiów historycznych na Uniwersytecie Gdańskim. Przez krótki czas mieszkała w Warszawie, szybko jednak wróciła do rodzinnego Sopotu. W 2011 roku ukazała się jej pierwsza książka „Ksiądz paradoks. Biografia Jana Twardowskiego”. W kolejnych latach zostały wydane także 2 inne biografie: „Beksińscy. Portret podwójny” oraz „Komeda. Osobiste życie jazzu”. Napisane przez nią książki były wielokrotnie wyróżniane i nagradzane w prestiżowych konkursach czy plebiscytach. Wielokrotnie również otrzymywała nagrody za swój dorobek dziennikarski, w tym Grand Press w 2009 roku za dziennikarstwo specjalistyczne. Za książkę „Beksińscy. Portret podwójny” otrzymała nominację do Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego za Reportaż Literacki 2014 oraz do Nagrody Literackiej dla Autorki Gryfia 2015. Książka przyniosła jej również Śląskiego Wawrzyna Literackiego 2014. Z kolei „Wojna i pokój” zdobyła Nagrodę Newsweeka im. Teresy Torańskiej, nominację do Nagrody Literackiej „Nike” 2016 oraz nagrodę Wybór czytelników Nagrody Nike 2016. W 2021 r. ukazała się jej książka „Wojenka. O dzieciach, które dorosły bez ostrzeżenia” natomiast w tym roku wspólnie z Ewą Winnicką napisały antyporadnik „Jak się starzeć bez godności”.

„Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego, w ramach realizacji Narodowego Programu Rozwoju Czytelnictwa 2.0 nalata 2021-2025”

Powiązane artykuły