8 września nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

W czwartek o dziesiątej rozpocznie się nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej. W programie: zmiany w Wieloletniej Prognozie Finansowej Gminy Gołdap na lata 2022– 2037 i wprowadzenie zmian w budżecie Gminy Gołdap w 2022 roku. Link do transmisji i retransmisji: https://esesja.tv/transmisje_z_obrad/654/rada-miejska-w-goldapi.htm

 

 

Zainteresowanym proponujemy zapoznanie się z projektami uchwał:

Projekt Uchwały w sprawie zmian w budż. 2022 05.09.2022

projekt Uchwały w sprawie zmian WPF 2022-2037 05.09.2022


Aktualności

Powiązane artykuły

30 komentarzy do “8 września nadzwyczajna sesja Rady Miejskiej

 1. Lucjusz

  Czyżby nasze władze bały się tradycyjnej sesji i uciekały w pewien fortel sesji nadzwyczajnej, na której nie ws,ystkie zadania są realizowane w porównaniu z sesją tradycyjną? Czyżby chcieli kupić sobie więcej czasu na ewentualne pytania niektórych radnych odnośnie bezpieczeństwa energetycznego mieszkańców Gołdapi i monumentalnej budowy ZPL. 2 przetargi i nic. Czyżby naprawa i budowa byłyby jeszcze droższe niż w najdroższych wycenach?

  Ocena: 4.57/5. z 37 głosów.
  Please wait...
  1. Wojciech

   Nie martwcie się Tomek na najbliższej sesji powie, że ciepło myśli o mieszkańcach i od razu zrobi się cieplej we wszystkich domach. Dramat gminy trwa dalej, radni dalej w czarnej… i klaszczą już chyba uszami mimo zbliżającej katastrofy ale Józef W. wszystko uratuje dobrym słowem …

   Ocena: 4.78/5. z 36 głosów.
   Please wait...
   1. Swobodny Dzordz

    Byc moze zbyt daleko wybiegam w przyszlosc (3 miesiace), ale pozwole sobie podzielic sie z Panstwem taka watpliwoscia/pytaniem: czy w grudniu nasze piekne miasteczko znowu bedzie oswietlone bozonarodzeniowymi girlandami?

    No bo kryzys, i glucho wszedzie, ciemno wszedzie, co to bedzie? co to bedzie?

    To a propos projektu „zmian w wieloletniej prognozie finansowej…”, etc.

    Zeby nie dolowac ostatecznie Was, i siebie, pozwole sobie zaintonowac piesn (na melodie powszechnie znana): – A teraz idziemy do Lutego, acha; a teraz idziemy dusze grzac!

    Ocena: 4.39/5. z 31 głosów.
    Please wait...
  2. Mniecio

   A już słychać o trzecim przetargu . Zobaczymy.

   Ocena: 4.35/5. z 20 głosów.
   Please wait...
 2. Zeus

  Nadzwyczajnej sesji to wymaga sytuacja monopolisty energetycznego w mieście. Co Wy na to Panie Luto i Hołdynski?

  Ocena: 4.70/5. z 30 głosów.
  Please wait...
  1. Konrent

   Proszę nie zaczepiać Pana Hołdyńskiego. On teraz jeździ na rowerze i dogląda po gospodarsku naszej gminy z perspektywy bicykla. Są sprawy ważne, ale są ważniejsze i te ważniejsze z udziałem roweru i przewodniczącego RM są szeroko relacjonowane w mediach społecznościowych. 🙂

   Ocena: 4.62/5. z 34 głosów.
   Please wait...
 3. Hołdyński i Luto zlikwidowali PEC i nie umieli sobie wyobrazić takiej sytuacji z Andrysiewiczem.
  Jedynie ówczesny radny Wrzosek pytał , co będzie jak Andrysiewicz zrezygnuje.
  Obowiązkiem burmistrza jest zapewnić bezpieczeństwo energetyczne mieszkańcom.
  Przypominam również ,że burmistrz Luto nie zgodził się na konkurencyjną kotłownię w Gołdapi
  w 2018 r. Andrysiewicz nie zapłacił ani grosza dla gminy za przejęcie zaopatrzenia w ciepło.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.74/5. z 46 głosów.
  Please wait...
  1. Gienia niosąca chrust

   Pan Andrysiewicz właśnie w tych dniach rozsyła pisma gdzie informuje, że cena jednego Gj będzie kosztować 395 zł!!!!!!!!!! Takie pisma już niektórzy otrzymali. Wiadomość z soboty 17.09.
   Czy następna sesja nadzwyczajna też będzie dotyczyć tylko zmian w prognozie budżetowej i w tegorocznym budżecie?

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
 4. Wkurzony

  Luto wymyślił, że jak andrysiewicz zrezygnuje to przy pomocy rządu ADM będzie zaopatrywać Goldap w ciepło. Przerażające jest to, że od takiego pomysłu do realizacji długa i bardzo wyboista droga. A przede wszystkim bardzo kosztowna. Ale co? Pomysł ma? Ma! A jak się nie uda to będzie wina prezesa.

  Ocena: 4.74/5. z 35 głosów.
  Please wait...
  1. Triatlonista

   Patrzcie państwo, czyżby zdradził jaki ma pomysł niż tylko powtarzać, że go ma? (halo,szpital!)
   😉

   Ocena: 4.65/5. z 26 głosów.
   Please wait...
 5. Anonim

  Można więcej informacji na ten temat?

  Ocena: 3.46/5. z 13 głosów.
  Please wait...
 6. Dua Lipa

  Ten pomysł nie ma szans na powodzenie. Tomcio zakłada, że pis wprowadzając ustawę zakazującą podwyżki ciepła powyżej 40% rozwiąże problem z andrysiewiczem. A jeżeli nie I tamten dalej nie będzie chciał zaopatrywać Gołdap w ciepło, wówczas adm ma przejąć kotłownie i dostarczać ciepło mieszkańcom. Szczegółów żadnych brak, a i pomysł z d..y. Ale jak już niejednokrotnie bywało, on pomysł ma tylko ludzie nie dorośli do jego wizjonerstwa.

  Ocena: 4.23/5. z 31 głosów.
  Please wait...
 7. Katarzyna z Rostka

  Tak przy okazji sesji to wczoraj listonosz znów przyniósł mi do skrzynki ten gołdapski paszkwil Głos Z Gołdapi. Mój Boże, ile tam kłamstw, ile pomówień, ile oszczerstw, ile niesprawiedliwych słów. Panie Burmistrzu przecież to trzeba natychmiast do prokuratora podać niech tą sprawę załatwi i winnego autora czy autorów ukaże. Myślę, że Burmistrz nie może być tak potwornie obrażany i to niesprawiedliwie. Niech Pan Bóg Pana strzerze i proszę to podać do prokuratury. Bo tak nie wolno żeby takie złe ludzie po wolności chodzili.

  Ocena: 1.52/5. z 56 głosów.
  Please wait...
  1. Swobodny Dzordz

   Wyczuwam ironie. Tzn. chcialbym, zeby to byla ironia… 🙂

   Ocena: 4.18/5. z 28 głosów.
   Please wait...
  2. Jacek Kizik Sołtys Sołectwa Babki

   A co takiego tam pisze jeszcze nie czytałem a jestem bardzo ciekaw.

   Ocena: 4.19/5. z 16 głosów.
   Please wait...
   1. Katarzyna z Rostka

    Nic ciekawego Same klamstwa. I to napewno trafi do prokuratora.

    Ocena: 1.50/5. z 36 głosów.
    Please wait...
 8. Anonim

  Czy Głos z Gołdapi wychodzi w formie cyfrowej? Może gdzieś przeczytać w sieci?

  Ocena: 3.59/5. z 17 głosów.
  Please wait...
 9. Tomisław Paluch

  „Małe złodziejaszki wieszacie, wielkim – nisko się kłaniacie.”
  Mikołaj Rej

  Ocena: 3.95/5. z 19 głosów.
  Please wait...
  1. Swobodny Dzordz

   „Kto czyta ksiazki, ten dla wladzy grzaski”.
   jakis anonim 🙂

   Ocena: 3.54/5. z 13 głosów.
   Please wait...
 10. Marlena

  Zobaczyłam dziś na fejsie jak pani radna Janina Pietrewicz udostępniła Ogłoszenie Burmistrza Gołdapi „o wyłożeniu do publicznego wglądu projektu miejscowego planu zagospodarowania… „. I widzę, że nie opatrzyła tego swojego udostępnienia żadnym komentarzem, żadną zachętą, żadnym słowem. I taka mi do głowy przyszła myśl, że pokazać się przy złożeniu kwiatów pod pomnikiem, udostępnić coś bez mądrego wyjaśniającego słowa i zachęty, skrytykować głupimi słowami innego radnego żeby mu zamknąć usta to każdy potrafi a już odezwać się na sesji z jakimś pomysłem, inicjatywą to dużo gorzej. Kozacy z Kozak , zróbcie coś z tym przy następnych wyborach.

  Ocena: 4.89/5. z 36 głosów.
  Please wait...
 11. Marlena trafiła w sedno .Radna Pietrewicz jest i była spolegliwa każdemu burmistrzowi, który rządził i dzielił. Tak samo wielu innych radnych. Ta choroba jest uleczalna tylko przy urnach, ale jak dotrzeć do umysłów obywateli pokazali ostatnio mieszkańcy Babek, którzy wygwizdali burmistrza Luto i jego zaplecze intelektualne czyli Dzienisów .Teraz wyborcy Okręgu Wyborczego Nr.3 w dniu 23 pażdziernika powinni pokazać swoje stanowisko wobec jego kandydata z Komitetu Anny Staroszczuk Luto.
  Władza deprawuje małych ludzi ,pazernych na łatwą kasę i przywileje, ale pycha kroczy przed
  upadkiem czego szczerze Tomaszowi Luto życzę.
  Andrzej Tobolski

  Ocena: 4.90/5. z 40 głosów.
  Please wait...
  1. Oczy

   Chyba większość aktywnych ludzi w Gołdapi wie, albo wie wreszcie, że obaj swego czasu lokalni, samorządowi przyjaciele – Tobolski i Luto ( co chłopaki, boli takie przypomnienie?) zmarnowali realne szanse rozwojowe naszego miasta. Nie byli w tym sami. Cały zespół bezimiennych, bo są bezwartościowi w tym co robią i robili, radnych był i jest z nimi. Taka opinia mieszkańca z otwartymi oczami.

   Ocena: 3.70/5. z 30 głosów.
   Please wait...
  2. Monia

   I dlatego – idzie nowe. Z tych czterech komitetów najbardziej wartościowy dla mnie chyba będzie Komitet Wyborczy Piotra Bartoszuka. Tak, wiem, że znajdzie się tu dwie-trzy osoby które będą na siłę minusować, i to na zmianę, ale i tak wiadomo, że Piotr powinien wygrać. Żaden Kowalczuk którego Kordjakowie namówili do startu się tu nie nadaje. On już pokazał, że potrafi tylko wyśmiewać się z „basenowego” Mariana Mioduszewskiego. A teraz sam zajął na basenie jego miejsce.

   Ocena: 3.58/5. z 36 głosów.
   Please wait...
   1. Tom

    A Piotr B. to kandydat popierany przez byłego burmistrza i obecne kierownictwo powiatu , czyli ludzi odpowiedzialnych osobiście za praktyczną likwidację gołdapskiego szpitala. Nic dobrego to nie wróży, ani teraz, ani w planach kandydowania tego pana na stanowisko burmistrza – ta ekipa już powinna odejść w zapomnienie, za dużo szkody wyrządziła w powiecie i gminie.

    Ocena: 3.00/5. z 26 głosów.
    Please wait...
    1. Andrzej

     Ciekawe skąd takie podejrzenie, że jest popierany przez byłego i przez powiat? Przecież wcale tego nie widać. A może czegoś nie wiem? Jakieś przykłady?

     Ocena: 2.75/5. z 16 głosów.
     Please wait...
     1. Andrzej

      Aha. Czyli żadnego przykładu nie będzie. Zwykłe pierdnięcie żeby smrodu narobić?

      Ocena: 2.33/5. z 3 głosów.
      Please wait...
  3. J.P

   Mam nadzieje ze tym razem P opublikuje moj wpis bo caly czas jestem blokowana I nie moge swobodnie sie wypowiedziec jak P. Tobolski wszystkie jego bzdury sa udistepniane przez redakcje to troche nie na miejscu. P.Tobolski ze czepia sie P Burmistrza ok nic mi do tego ale nie moge patrzec jak P w bezczelny sposob zneca sie swoimi wypocinami w strone bezbronnej Kobiety jaka jest Anna Staroszczuk-Luto ta kobieta ma swoj mozg, swoj rozum a na pewno daleko jej do P .Luto . Jest to mila I pomocna osoba wogole nie powiazana z mezem .Nie nalezy wszystkich wrzucac do tego samego worka w jakim P jest P Luto.
   Pozdrawiam

   Nikt jeszcze nie głosował.
   Please wait...
   1. Od tego momentu blokowane będą wszystkie komentarze dotyczące kandydatów uczestniczących w wyborach uzupełniających. Zaczęła się kampania wyborcza i niektórzy komentujący chętnie przypisują kandydatom wypowiedzi, które nigdy nie miały miejsca. W grę tylko wchodzi zamieszczanie opłaconych reklam wyborczych…

    Nikt jeszcze nie głosował.
    Please wait...
 12. LISEK

  Tom wierzy mocno w swojego fejsbuka i klakierów tam mu przyklaskających. Czy on uważa, że koleżkami ze straży i wojska (sierżantami i chorążymi) coś jeszcze w tej gminie osiągnie. Publicznie mówiąc o tym, że mieszkańcy mówią to czy tamto, ma na myśli swój dwór, który jest już bardzo wąski. Wieść wiejska niesie, że coraz częściej krytykuje jednego z radnych powiatowych, który był z nim zawsze utożsamiany. Czy to wróży kolejny mocny konflikt? Czy nasz miłościwy będzie chciał się mścić za, w jego mniemaniu brak lojalności?? Zobaczymy

  Ocena: 4.82/5. z 22 głosów.
  Please wait...
  1. Dario

   Nie wierzcie w to! Podpucha! Przyjrzyjcie się jak jedna z kandydatekze swojego „niby” własnego Komitetu w wyborach uzupełniających popiera, polubia i udostępnia „wystąpienia” burmistrza. Głosowanie na nią to strzał w kolano, bo to ma być „chytra” próba wprowadzenia do Rady kolejnego człowieka obecnej tymczasowej władzy. Nie dajcie się nabrać.

   Ocena: 4.04/5. z 25 głosów.
   Please wait...